UA / RU
Підтримати ZN.ua

Держдеп визначився з компаніями, проти яких буде введено санкції за участь в будівництві "Північного потоку-2"

Конгрес розкритикував рішення відмовитися від обмежень проти Nord Stream 2 AG та її директора. 

Державний департамент США передав у Конгрес доповідь щодо того, проти яких учасників будівництва "Північного потоку-2" буде введено санкції. Про це йдеться в офіційній заяві глави держдепу Ентоні Блінкена. 

Цю доповідь розробили відповідно до закону про енергетичні безпеки. Там згадується чотири судна, пʼять компаній і одна фізична особа, включно із компанією Nord Stream 2 AG і її генеральним директором Маттіасом Варнігом. Проте щодо двох останніх будуть працювати виключення через "інтереси національної безпеки". Тому вони не попадуть під санкції. Крім них, американські санкції будуть стосуватися трьох компаній, чотирьох суден і девʼяти додаткових судів Морської рятувальної служби Росії.

Блінкен переконує, що США продовжуватимуть протидіяти завершенню проекту "Північний потік-2". В Держдепі переконані, що він "послаблює європейську енергетичну безпеку, а також безпеку України і країн східного флангу НАТО і Євросоюзу".

Варто зауважити, що Конгрес критикує рішення адміністрації Джо Байдена відмовитися він санкцій проти Nord Stream 2 AG.

Читайте також: США вирішили не запроваджувати санкції проти "Північного потоку-2"

Нагадаємо, президент США Джо Байден виступає проти завершення проекту, але разом з цим намагається налагодити відносини з Німеччиною.

19 травня в Німеччині підтвердили, що США планують відмовитися від санкцій проти "Північного потоку - 2 " і глави компанії Маттіаса Варнінга. Маас вважає, що такі дії Вашингтона є позитивним знаком. На його думку, такий крок свідчить про наміри США налагодити відносини з Німеччиною.

Детальніше про те, чому досі не зупинили «погану угоду для Європи» і чому російські газопроводи стануть глобальним кліматичним програшем для Зеленого пакту Європи читайте в статтях Михайла Гончара «Підводні течії проекту «Північний потік-2 » та «Північний потік-2»: кліматичний вимір».