UA / RU
Підтримати ZN.ua

Державний секретар США назвав умови надання економічної допомоги КНДР

Допомога буде надана за умови надійного підтвердження КНДР своєї відмови від ядерної зброї.

Державний секретар США Майк Помпео в ході свого візиту в Північну Корею в травні обговорив з лідером країни Кім Чен Ином можливі гарантії, які Вашингтон може надати азіатській країні в обмін на відмову від ядерної зброї, передає РБК з посиланням на Associated Press.

Зокрема, США можуть надати країні економічну допомогу, заявив Майк Помпео. Він назвав минулі в Пхеньяні переговори "добрими".

"Якщо Північна Корея зробить сміливі кроки у бік швидкої денуклеаризації, Сполучені Штати готові працювати з Північною Кореєю, щоб допомогти її народу досягти такого ж процвітання, якого досягли південнокорейські друзі", - сказав він.

При цьому Помпео зазначив, що потрібна "надійна верифікація" відмови Північної Кореї від ядерної зброї. Чиновник також зазначив, що звільнення Пхеньяном трьох громадян США корейського походження, які повернулися на батьківщину разом із Помпео, створила чудові умови для успішної зустрічі президента Дональда Трампа з Кім Чен Ином.

Нагадаємо, 9 травня держсекретар США Майк Помпео знову побував у Пхеньяні. Під час своєї вже другий за останній час поїздки він погодив з північнокорейською стороною точне місце і часпроведення зустрічі лідерів США і КНДР. Спочатку розглядалося п'ять варіантів для проведення переговорів.

У свою чергу Трамп пообіцяв не обговорювати з Кім Чен Ином чисельність американського контингенту в Південній Кореї. Однак не виключив, що частина американських військовослужбовців буде виведена з Південної Кореї з метою економії бюджетних коштів. За даними Міністерства оборони США, в Республіці Корея дислокуються 28 тисяч військовослужбовців Армії США. Сеул оплачує половину вартості утримання американського контингенту. У 2017 році ця сума склала 800 мільйонів доларів. Адміністрація Трампа раніше заявляла, що Південна Корея повинна повністю взяти на себе витрати з утримання американських військ на півострові.

Перед цим Північна Корея погодилася ввести мораторій на випробування ядерної зброї та ракет, якщо Сполучені Штати почнуть переговори з Пхеньяном, а також нададуть гарантії безпеки.

Докладніше читайте в матеріалі Наталії Бутирської "Корейський півострів: довгий шлях до миру" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".