Польські законодавці в п'ятницю дали добро на будівництво скандальної стіни на східному кордоні члена ЄС із Білоруссю у відповідь на безпрецедентну хвилю мігрантів, переважно з Близького Сходу. Стіна коштуватиме приблизно 353 мільйони євро (407 мільйонів доларів), і її планується розтягнути більш ніж на 100 кілометрів (60 миль) на східному кордоні Європейського Союзу.
Президент Польщі Анджей Дуда пообіцяв підписати закон про надзвичайний стан найближчими днями, пише AFP.
Тисячі мігрантів та біженців - переважно з Близького Сходу та Африки - намагалися перетнути польський кордон із Білорусі з серпня.
ЄС звинувачує Мінськ у організації хвилі мігрантів у відповідь на санкції проти режиму президента Олександра Лукашенка за його репресії проти опонентів.
Польща відреагувала на безпрецедентний приплив, відправивши тисячі солдатів до кордону і ввівши там надзвичайний стан, а також поспішно збудувавши паркан із колючого дроту.
Варшава зазнала різкої критики за свій жорсткий підхід до кризи, коли охоронці регулярно відтісняють мігрантів та біженців на кордоні. Неурядові організації попередили про все більш небезпечні умови.
Польща була однією з 12 країн-учасниць, які попросили ЄС заплатити за прикордонні «бар'єри» для запобігання в'їзду мігрантів, але минулого тижня глава ЄС Урсула фон дер Ляйєн відмовилася.
Фон дер Лейєн, голова виконавчої влади ЄС, сказала про те, що існує давня позиція, «що не буде фінансування будівництва колючого дроту та стін».
Організація Об'єднаних Націй вимагала вжити термінових заходів для порятунку життів та уникнення страждань на кордоні ЄС та Білорусі після загибелі кількох прохачів притулку.
Детальніше про те, як режим Лукашенка використовує міграційну кризу, читайте в інтерв'ю директора Польського інституту міжнародних відносин Славоміра Дембського "«Північний потік-2» потрібен Путіну, щоб викручувати руки українським і європейським політикам і шантажувати їх»"