UA / RU
Підтримати ZN.ua

Депутат від «Слуги народу» висунув Трампа на Нобелівську премію миру – ЗМІ

Відповідний лист він надіслав до Норвезького Нобелівського комітету.

Депутат ВР висунув Трампа на Нобелівську премію миру

Депутат ВР висунув Трампа на Нобелівську премію миру

Депутат від партії «Слуга народу», голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко висунув новообраного президента США Дональда Трампа на Нобелівську премію миру. Про це повідомляє Kyiv Independent із посиланням на лист, написаний депутатом Норвезькому Нобелівському комітету.

Такі дії Мережка розходяться з думкою багатьох громадських діячів в Україні, які сумніваються у подальшій підтримці з боку США та критикували Трампа за його ставлення до президента країни-агресорки Владіміра Путіна. Існують також побоювання, що після вступу на посаду Трамп тиснутиме на Україну, щоб завершити війну, ймовірно, на умовах Росії або зі значними територіальними поступками.

Читайте також: Нобелівську премію миру присудили за боротьбу проти використання ядерної зброї

Водночас деякі українські політики та експерти вважають, що Трамп може допомогти нашій країні досягти завершення війни з позиції сили.

«Я переконаний, що Трамп зробив значний внесок у мир у всьому світі і що він може зробити ще більше в майбутньому», — заявив Мережко у листі. Депутат згадав посередництво Трампа в угодах між Ізраїлем та мусульманськими країнами, включаючи Об'єднані Арабські Емірати, Бахрейн та Судан під час свого першого президентського терміну.

«Трамп також заклав основи сьогоднішньої міжнародної коаліції підтримки України, продемонструвавши світове лідерство у постачанні зброї для спротиву жорстокій та незаконній агресивній війні Росії», — йдеться у листі. Ймовірно, Мережко припускав рішення Трампа відправити Україні ракети Javelin під час його першого терміну.

Видання звернулося до Мережка із проханням прокоментувати листа. Він відповів, що хоче використати це «як нагоду привернути увагу Трампа, щоб він міг допомогти Україні вижити».

Мережко висловив сподівання, що «у своїх спробах зупинити агресію Росії проти України (Трамп) шукатиме рішення на основі міжнародного права, включаючи такі принципи, як територіальна цілісність, повага до суверенітету України та незастосування сили».

У листі депутата йдеться про те, що Трамп може допомогти Україні досягти «справедливого, всеосяжного та стійкого миру, заснованого на Статуті ООН та принципах міжнародного права».

Нагадаємо, ще взимку Трамп обіцяв, що «закінчить війну в Україні за 24 години» у разі перемоги на виборах президента. «Якби я був президентом, війни між Росією та Україною ніколи б не сталося, але навіть зараз, якби я був президентом, я зміг би домовитися про припинення цієї жахливої війни! Протягом 24 годин!» , – сказав він, не уточнивши, як саме і на яких умовах планує це зробити.

Президент України Володимир Зеленський назвав такі слова Трампа "дуже небезпечними", оскільки такі плани не враховую позицію Києва.

Вже після обрання президентом Трамп заявив, що його адміністрація буде зосереджена на російсько-українській війні. "Ми дуже наполегливо працюватимемо з Росією та Україною. Це (війна — ред.) має припинитися. Росія та Україна повинні зупинитися, — сказав новообраний американський президент. — Ми працюватимемо над цим".

7 листопада, за даними ЗМІ, Трамп провів телефонну розмову з Путіним, в якій закликав "не допустити ескалації в Україні".

Минулого тижня прес-секретар російського президента Дмітрій Пєсков заявив, що Путін готовий до переговорів щодо припинення війни в Україні, зокрема з новообраним американським президентом, але він не погодиться на заморожування бойових дій.

Раніше в Reuters повідомляли, що Росія хоче зберегти контроль над усіма захопленими територіями, окрім маленьких ділянок у Харківській та Миколаївській областях – ними вона може пожертвувати. А ось долю Криму агресор взагалі не збирається обговорювати. Також в обмін на "гарантію безпеки" для України Путін вимагає відмови Києва від вступу до НАТО, скорочення чисельності української армії та відмови від обмежень використання російської мови.