UA / RU
Підтримати ZN.ua

Дефолт Греції і її можливий вихід з єврозони на руку Путіну – Focus

Російський президент може спробувати допомогти Афінам, щоб показати свою перевагу над ЄС.

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков повідомив, що у Кремлі "з тривогою" стежать за ситуацією в Греції, яка опинилася за крок від дефолту і може бути виключена з єврозони.

Але насправді це не зовсім так, оскільки економічні проблеми Греції – просто знахідна для Володимира Путіна, який протиставляє себе Заходу. Про це на сторінках німецького видання Focus пише Лінда Вурстер. Грецький вихід з єврозони ослабить ЄС. Тому навіть попри шкоду для російських ринків від таких змін, невдача спроб Європи врятувати Грецію – це тріумф для президента Росії.

Москва і ЄС вже тривалий час конкурують за вплив на країни колишнього СРСР. Членство в європейському об'єднанні отримали пострадянські Польща, Литва, Латвія і Естонія. А коли і Україна спробувала зблизитися з ЄС, Москва наважилася на військову агресію проти неї.

"Дуже довго здавалося, що розширення Євросоюзу неможливо зупинити: східноєвропейські країни вступали в ЄС одна за другою. Але тепер один з членів може залишити об'єднання. Складно собі уявити, щоб Путін не радів цьому", - йдеться в статті.

Оглядач звертає увагу на коментар одного з головних пропагандистів Кремля Володимира Соловйова щодо грецької кризи. На своїй сторінці в Twitter він написав: "До побачення, ЄС! Привіт, Митний союзе!". В цей же час, Кремль вже тривалий час говорить про посилення економічних відносин з Афінами. А російська пропаганда обговорює можливість простягнути російську "руку допомоги" Греції.

В той час, коли Росія намагається показати, що вона "піднялася з колін" і протидіє ненависному Заходу, вона може спробувати показати, як демонстративно рятує покинутих Європою греків. Дефолт Греції завдасть економічної шкоди самій Росії. Але, як підтверджує війна в Україні, Путін готовий пожертвувати благополуччям своєї країни заради політичних жестів.

Видання Bloomberg писало, що греки на референдумі будуть обирати між СРСР і грошима ЄС. Вже наступного тижня Греція може опинитися в ситуації, коли нею керує соціалістичний уряд, не спроможний профінансувати свої соціальні зобов'язання перед населенням і забезпечити нормальну інфраструктуру. Щось подібне переживав СРСР перед розпадом.

У цей же час, видання Financial Times повідомило, що у ніч дефолту Греції Ціпрас прийняв більшість умов кредиторів. У листі Брюсселю він погодився провести реформи згідно з умовами кредиторів у обмін на новий пакет допомоги в 29,1 млрд євро.

Представник МВФ Джеррі Райс повідомив, що фонд не отримав від Греції до 1 липня чергового платежу у розмірі близько 1,5 млрд євро, чим фактично країна оголосила дефолт.