UA / RU
Підтримати ZN.ua

Дебютний приїзд Лукашенка в Мюнхен міг стати сенсацією, але президент Білорусі поїхав до Путіна — Їжак

Білоруський опір пав, принаймні поки що, під російським м'яким, але натиском.

На панельному полі Мюнхенській конференції з безпеки Росія виграла важливу позицію: в обговоренні ситуації в Східній Європі планувалося участь президента Білорусі Олександра Лукашенка. Для нього це був би перший візит в Мюнхен, і він міг би стати сенсаційним. Але не сталося. В останню хвилину участь білоруського президента було відкликано, пише завідувач відділом Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Їжак у статті для DT.UA.

Автор зазначає, що під час Мюнхенської конференції з безпеки Лукашенко був у Сочі, черговий раз зустрічаючись з Володимиром Путіним.

"У грудні вони зустрічалися тричі, намагаючись вирішити проблему компенсацій, на яких наполягала Білорусь. Росія ж дедалі настирливіше вимагала натомість "глибокої інтеграції". У січні планувалися чергові переговори, але умови їх проведення не задовольнили Білорусь. Лукашенко став шантажувати Росію припиненням союзних відносин і готувався до появи у Мюнхені. Та натомість на три дні разом із чималою делегацією опинився в Сочі, де відбулася серія зустрічей з обговоренням усього комплексу питань - від військових до гуманітарних. До вирішення питання компенсацій, яке гостро стояло наприкінці минулого року, сторони так і не дійшли, зате погодилися, що "повністю незалежних держав у світі просто не існує". У фіналі Лукашенко погодився на хокейний матч дружби з Путіним, від якого довго відмовлявся.", - пише Їжак.

Експерт підкреслює, що білоруський опір пав, принаймні поки що, під російським м'яким, але натиском.

"Уроки військового нападу на Україну враховано. У новій спробі "збирання земель" Росія спробує обійтися без танків, замість цього ретельніше підготувавши економічну й гуманітарну складові "об'єднання народів". Зовсім не в тій формі, як це кожного лютого відбувається у Мюнхені.", - резюмує Ижак.

Детальніше про Мюнхенську конференцію з безпеки 2019 року читайте у статті Олексія Їжака "Вільна головоломка" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".