Будь-який людський винахід має як позитивні, так і негативні сторони. Розвиток ядерної енергетики призвів до створення ядерної зброї, яка використовується явно не на користь людей, а зовсім навпаки. Науку люди, на жаль, навчилися використовувати і на користь війни, пише британська газета The Guardian.
Наразі світ і досі веде боротьбу з пандемією коронавірусу. Після появи COVID-19 у багатьох людей виникли підозри, що вірус не був творінням природи, а радше штучним «винаходом людини».
Неабияку паніку допомагає поширювати інтернет.
У кожному суспільстві, яке постраждало від пандемії, деякі люди все-таки вірять у те, що коронавірус – це частина «теорії змови».
Здається, що ідею про штучне походження коронавірусу науковці вже заперечили.
Однак, у ситуації з пандемією людство побачило те, що може зробити зі світом патоген.
Людство все ще може зіштовхнутися з потенційним ризиком винайдення та навмисного поширення штучних патогенів.
Співробітник Оксфордського університету Тобі Орд розповів про різні природні та антропогенні «екзистенційні ризики». За його підрахунками, ймовірність ядерної війни у найближчі сто років є досить низькою, однак загроза «штучно спроектованої пандемії» є досить високою у майбутньому.
Адже зараз люди зрозуміли, що можна штучно створювати патогени, які можуть завдати непоправної шкоди.
Штучне створення вірусу вимагає набагато менше витрат, ніж створення ядерної бомби, і при цьому штучний вірус може завдати достатньо серйозної шкоди.
Прориви в галузі біоінженерії, здійснені в лабораторіях кілька років тому, зараз можуть з легкістю відтворити студенти. Багато наукових розробок стають академічним матеріалом, що є позитивним моментом з точки зору розвитку науки, однак це і збільшує «екзистенційні ризики».
У попередні десятиліття трагедія Хіросіми та Нагасакі змусили світ відмовитися від використання ядерної зброї. Однак, біологічна зброя може знищувати людей і без пострілів. У 2020 році біологічна зброя - це одна з найбільших проблем та загроз для людства, резюмує газета.
Раніше повідомлялося, що пандемія негативно вплинула на психічне здоров’я мільйонів людей.