Аналітики в США і Китаї застерігали, що не варто очікувати від зустрічі президента Джо Байдена і китайського лідера Сі Цзіньпіна великого прориву чи радикальних змін у відносинах.
Професор з міжнародних відносин Китайського народного університету Ші Їнхон сказав CNN, що після розмови лідерів жодного довготривалого і вагомого покращення у двосторонніх відносинах не буде. Очікувати такого було б «надзвичайним перебільшенням».
«Зважаючи, що Китай і США майже в стані тотального суперництва і конфронтації, немає причин очікувати, що основні питання можна справді прояснити», - сказав китайський експерт.
Він також не вірить, що Байден і Сі зможуть досягти прориву у питанні війни Росії проти України, провокацій з боку КНДР і кліматичних змін.
«В питанні України Китай вже неодноразово чітко говорив про свою позицію. Вона не зміниться тільки тому, що відбулася розмова з президентом США. Щодо Північної Кореї, з березня минулого року Китай припинив вважати денуклеаризацію КНДР фундаментальним елементом своєї політики на Корейському півострові», - сказав Ші Їнхон.
Він також додав, що в питанні кліматичних змін у Китаю і США багато спільних інтересів. Але коли потрібно вирішити, як саме боротися зі зміною клімату, «все завжди зводиться до антагонізму в політиці і суперництва через ідеологію і глобальний вплив», - сказав китайський експерт.
Видання Politico з посиланням на джерела в Білому домі писало, що Байден збирався підняти питання України на переговорах з Сі Цзіньпіном. По-перше, він збирався спробувати переконати лідера Китаю збільшити ізоляцію хиткої воєнної машини Росії. А по-друге, попередити, що в разі китайської агресії проти Тайваню світ згуртується навколо Тайбея так само, як навколо Києва.