UA / RU
Підтримати ZN.ua

Членів Координаційної ради білоруської опозиції почали викликати на допити

Слідчий комітет відкрив справу про спробу захоплення влади опозиціонерами, які не визнають офіційні результати виборів.

Члена президії білоруського Координаційної ради щодо трансферу влади Максима Знака викликають на допит до Слідчого комітету, який вже порушив кримінальну справу про «спробу захоплення влади» цією Радою.

У СК уточнили, що на Знака чекають там у п'ятницю, 21 серпня «для дачі пояснень за порушеною кримінальною справою».

«Мені подзвонили і запросили на бесіду. Ніякої повістки немає. Процесуальний статус - свідок. Бесіда у кримінальній справі за фактом створення Ради», - розповів Знак у коментарі «Інтерфаксу».

За його словами, він відвідає СК у супроводі свого адвоката.

«Сподіваюся, не заарештують. Свідків не заарештовують. Однак я сам юрист і знаю, що без адвоката ходити туди не можна», - пояснив він.

Про створення Координаційної ради було оголошено 18 серпня, наступного день її члени сформували президію. До неї увійшли сім людей: лауреат Нобелівської премії з літератури Світлана Алексієвич, голова виборчого штабу ексбанкіра Віктора Бабарика Марія Колесникова, юрист Максим Знак, міжнародний медіатор Лілія Власова, представник страйкому Мінського тракторного заводу Сергій Дилевський, довірена особа Тихановської Ольга Ковалькова, а також дипломат Павло Латушко.

Лукашенко розцінив створення Координаційної ради як «спробу захоплення влади» і пообіцяв «розібратися» з її членами.

Слідчий комітет Республіки Білорусь «почув» Лукашенко і відкрив кримінальну справу.

Читайте також: Результати виборів в Білорусі: оприлюднені дані альтернативного підрахунку. Лукашенко з тріском програв

У Білорусі вже 12-й тривають протести проти режиму Олександра Лукашенка, спровоковані фальсифікацією президентських виборів і міліцейським насильством проти громадян.

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Олександр Лукашенко, який править країною з 1994 року, брав участь у них вже вшосте. Згідно з офіційними даними ЦВК, він отримав 80%, а Світлана Тіхановском - 10% голосів виборців.

ОМОН застосував проти мітингувальників водомети, світлошумові гранати і гумові кулі.  Тисячі людей були затримані і побиті силовиками, як мінімум п'ять протестувальників загинули. Десятки безслідно зникли.

Після цього було оголошено загальнонаціональний страйк, до якого доєдналися десятки державних підприємств.

Євросоюз, США, НАТО і Рада Європи констатували, що вибори в Білорусі не були ні прозорими, ні демократичними, і закликали офіційний Мінськ поважати права і свободи громадян.

ЄС відмовився визнавати результати виборів і анонсував санкції проти чиновників режиму Лукашенка.

Олександра Лукашенка привітали з перемогою лише лідери РФ, Китаю, Вірменії і Молдови.

Чи впаде режим Лукашенка за результатами вуличних протестів, читайте в статті Володимира Кравченка «Білорусь вимагає змін» для ZN.UA.