UA / RU
Підтримати ZN.ua

Через отруєння Скрипалів 700 росіян можуть втратити британську "візу інвестора" - The Guardian

Лондон має намір піддати ретельному перегляду більше трьох тисяч інвестиційних віз, виданих з 2008 року росіянам та іншим іноземцям.

Більш, ніж 700 заможних російських громадян можуть отримати великі проблеми з продовженням своєї так званої "візи інвестора" (віза, яка видається при наявності певного фінансового внеску у державу-візодателя), тому що у планах Лондона скоротити в країні вплив Росії, яку звинувачують в організації отруєння екс-офіцера Генерального розвідувального управління РФ Сергія Скрипаля та його доньки Юлії, повідомляє видання The Guardian з посиланням на джерела у британському Міністерстві внутрішніх справ.

Лондон має намір піддати ретельному перегляду більше трьох тисяч інвестиційних віз, виданих з 2008 року росіянам та іншим іноземцям. Іноземцям, у чиїх візах знайдуть серйозні порушення, загрожує її втрата - в основному, швидше за все, це будуть росіяни, повідомляє видання.

"Саме тому у травні виникли проблеми з продовженням візи у російського олігарха Романа Абрамовича, власника англійського футбольного клубу "Челсі", - йдеться в статті.

Рейчел Девіс Пека, представник міжнародної правозахисної організації Transparency International, висловила свою підтримку новим заходам.

"Протягом 2008-2015 років сотні громадян Росії, країни з високим рівнем корупції, отримали візи інвесторів без належної перевірки капіталів", - підкреслила вона.

Підтримали ініціативу і у британському парламенті - закликали зробити візовий режим більш зручним "для простих росіян і більш складним для олігархів".

5 вересня британські правоохоронці оприлюднили дані про двох підозрюваних в отруєнні нервовопаралітичним речовиною "Новачок" Скрипалів. Поліцейські підозрюють росіян Олександра Петрова та Руслана Боширова. Підозрювані, ймовірно, переміщувалися під псевдонімами, а Петров і Боширов не є їхніми справжніми іменами. Правоохоронці Британії вже об'єднали інциденти в Солсбері і Еймсбері в одне розслідування. "Фонтанка" в цей же вечір знайшла нападників, зазначивши, що їхні паспорти справжні і відрізняються лише однією останньою цифрою.

Прем'єр-міністр Британії Тереза Мей підкреслила, що підозрювані є співробітниками ГРУ Генштабу ЗС РФ, а саме замах напевно було схвалено вищим політичним керівництвом Росії.

Після оприлюднення нових доказів про причетність росіян до атаки в Солсбері Британія ініціювала екстреного засідання Ради Безпеки ООН.

Зазначимо, державний департамент США оголосив про введення з 22 серпня нових санкцій проти Росії у зв'язку з отруєнням Скрипалів у британському місті Солсбері. В ньому США поставили ультиматум Росії і можуть припинити дипломатичні відносини.

Нагадаємо, 5 березня в британському Солсбері з сильним отруєнням був госпіталізований російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль і його донька. Через деякий час були госпіталізовані кілька співробітників екстрених служб, які працювали на місці події.

За даними слідства, проти Скрипалів була використана нервовопаралітична речовина "Новачок" російського виробництва. У Британії вважають, що саме Росія причетна до отруєння Скрипалів. Уряд країни прийняв рішення вислати 23 російських дипломатів. Ще майже 30 країн підтримали Британію та в знак солідарності вислали російських дипломатів. На батьківщину повернулися понад 150 співробітників диппредставництв з різних куточків планети.

Детальніше про ситуацію навколо отруєння Сергія Скрипаля та дипломатичний скандал з висилкою російських шпигунів під дипприкриттям читайте в матеріалах Олександра Хари "Токсична Росія" і "Дипломатичний екзорцизм" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".