UA / RU
Підтримати ZN.ua

Британський прем'єр закликав Єврокомісію терміново направити спостерігачів у Гібралтар

Девід Кемерон висловив серйозну стурбованість діями іспанської влади щодо посилення контролю на кордоні з Гібралтаром, назвавши їх "політично мотивованими".

Британський прем'єр-міністр Девід Кемерон звернувся із закликом до Єврокомісії терміново відправити спостерігачів на кордон Гібралтару, де через посилення пропускного режиму іспанською владою стали виникати затори.

"Я закликаю терміново відправити групу спостерігачів на кордон між Іспанією і Гібралтаром, щоб зібрати дані про перевірки, які здійснюються (Іспанією - прим. ред.)", - сказав Кемерон в ході телефонної розмови з головою Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу.

Прем'єр "висловив серйозну стурбованість у зв'язку з посиленням іспанцями митного контролю на кордоні Іспанії та Гібралтару".

Він назвав ці кроки Мадрида "політично мотивованими" і "непропорційними".

Кемерон також підкреслив, що всі заходи, вжиті досі Британією щодо врегулювання ситуації на кордоні Гібралтару з Іспанією, не принесли результату.

Нагадаємо, новий виток конфлікту між Лондоном і Мадридом розгорівся кілька тижнів тому після того, як владою Гібралтару в односторонньому порядку був зведений штучний риф у прибережних водах.

Іспанська влада заявила, що це погубить рибальство в цьому районі, і у відповідь посилила митний контроль на кордоні з Гібралтаром, що породило довгі автомобільні черги і багатогодинні затримки на кордоні. Також в Мадриді попередили про намір ввести збір до 50 євро з кожної машини, въезжающей на британську територію або виїжджає з неї.

Відносини між Іспанією і Великобританією через суперечки загострилися. В Лондоні заявили, що не виключає можливість подачі позову в міжнародний суд для вирішення даного питання. А в Мадриді висловили готовність внести конфліктну ситуацію на обговорення в ООН.

Гібралтар, площею 6,5 квадратних кілометрів з населенням в 30 тисяч чоловік, розташований на південному узбережжі Піренейського півострова. Він знаходиться під управлінням Великобританії з 1713 року (згідно Утрехтскому договору), проте Іспанія, як і раніше претендує на цю територію. !zn

Читайте також:

Сварка через Гібралтар: Британія погрожує подати до суду, а Іспанія шукає підтримки у Аргентини

Великобританія погрожує Іспанії ускладненням відносин через Гібралтар

Новітні підводні човни Іспанії виявилися дуже важкими: вони потонули відразу після спуску на воду

Фолкленди вирішили залишитися в складі Великобританії