UA / RU
Підтримати ZN.ua

Британія виділить 100 млн фунтів для допомоги сирійським біженцям

Кемерон зазначив, що Європі необхідний "комплексний" підхід до міграційній кризи.

Британський прем'єр Девід Кемерон заявив, що Великобританія додатково виділить ще 100 млн фунтів стерлінгів для допомоги Сирії, у тому числі 40 мільйонів фунтів стерлінгів для Всесвітньої продовольчої програми ООН.

Таку заяву Кемерон зробив у середу перед самітом лідерів країн ЄС, повідомляють РІА Новости.

"Що стосується Сирії, Британія вже надала більше 1 мільярда фунтів стерлінгів, більше ніж хто-небудь, крім США. Я оголошую сьогодні, що ми виділяємо додатково 100 мільйонів фунтів стерлінгів, в тому числі, 40 мільйонів фунтів - на життєво важливу Всесвітню продовольчу програму. Ми повинні бути впевнені в тому, що люди в таборах біженців харчуються належним чином і що про них піклуються, ми ще повинні покласти край тому, щоб вони хотіли вирушати у цю дуже-дуже важку і небезпечну подорож у Європу", - сказав британський прем'єр.

За словами Кемерона, Європі необхідний "комплексний" підхід до міграційній кризи.

"Нам потрібно робити більше для стабілізації обстановки в країнах і регіонах, з яких приїжджають біженці", - зазначив глава британського кабінету міністрів.

Раніше повідомлялося, що США виділять 419 млн доларів у фонд допомоги сирійським біженцям.

Нагадаємо, 18 вересня міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмайер заявив, що вважає за необхідне покласти кінець несправедливого розподілу біженців у Європі. Тепер рішення про це розподіл може бути прийняте кваліфікованою більшістю. Таким чином, Німеччина закликає ЄС змусити супротивників квот на біженців їх прийняти.

Квотний перерозподіл 160 тисяч мігрантів є лише одним з інструментів ЄС полегшити тягар окремих країн Євросоюзу в їх відповідальності за біженців. В цілому, ЄС очікує напливу 800 тисяч біженців в 2015 році, левову частку з яких доведеться взяти на себе Німеччині. Наприклад, у 2014 році Німеччина прийняла близько 200 тисяч біженців.

Останнім часом перед Європою гостро стоїть проблема мігрантів і біженців. Тільки через Середземне море в 2015 році Європу прибуло 220 тисяч мігрантів. В цілому за більшу половину 2015 року в ЄС вже прибуло близько півмільйона біженців з країн Близького Сходу та Північної Африки.

Уряд ЄС розробив план з квотним розподілом біженців між країнами ЄС, однак деякі з них, наприклад, Угорщина, Словаччина, Румунія, виступають проти обов'язкового прийому біженців.

Детальніше читайте у статті Олексія Коваля Європу накриває вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".