Британський прем'єр Девід Кемерон заявив, що Великобританія додатково виділить ще 100 млн фунтів стерлінгів для допомоги Сирії, у тому числі 40 мільйонів фунтів стерлінгів для Всесвітньої продовольчої програми ООН.
Таку заяву Кемерон зробив у середу перед самітом лідерів країн ЄС, повідомляють РІА Новости.
"Що стосується Сирії, Британія вже надала більше 1 мільярда фунтів стерлінгів, більше ніж хто-небудь, крім США. Я оголошую сьогодні, що ми виділяємо додатково 100 мільйонів фунтів стерлінгів, в тому числі, 40 мільйонів фунтів - на життєво важливу Всесвітню продовольчу програму. Ми повинні бути впевнені в тому, що люди в таборах біженців харчуються належним чином і що про них піклуються, ми ще повинні покласти край тому, щоб вони хотіли вирушати у цю дуже-дуже важку і небезпечну подорож у Європу", - сказав британський прем'єр.
За словами Кемерона, Європі необхідний "комплексний" підхід до міграційній кризи.
"Нам потрібно робити більше для стабілізації обстановки в країнах і регіонах, з яких приїжджають біженці", - зазначив глава британського кабінету міністрів.
Раніше повідомлялося, що США виділять 419 млн доларів у фонд допомоги сирійським біженцям.
Нагадаємо, 18 вересня міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмайер заявив, що вважає за необхідне покласти кінець несправедливого розподілу біженців у Європі. Тепер рішення про це розподіл може бути прийняте кваліфікованою більшістю. Таким чином, Німеччина закликає ЄС змусити супротивників квот на біженців їх прийняти.
Квотний перерозподіл 160 тисяч мігрантів є лише одним з інструментів ЄС полегшити тягар окремих країн Євросоюзу в їх відповідальності за біженців. В цілому, ЄС очікує напливу 800 тисяч біженців в 2015 році, левову частку з яких доведеться взяти на себе Німеччині. Наприклад, у 2014 році Німеччина прийняла близько 200 тисяч біженців.
Останнім часом перед Європою гостро стоїть проблема мігрантів і біженців. Тільки через Середземне море в 2015 році Європу прибуло 220 тисяч мігрантів. В цілому за більшу половину 2015 року в ЄС вже прибуло близько півмільйона біженців з країн Близького Сходу та Північної Африки.
Уряд ЄС розробив план з квотним розподілом біженців між країнами ЄС, однак деякі з них, наприклад, Угорщина, Словаччина, Румунія, виступають проти обов'язкового прийому біженців.
Детальніше читайте у статті Олексія Коваля Європу накриває вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".