Прокуратура Сполученого Королівства підготувала матеріали для запиту про екстрадицію з Російської Федерації двох росіян, підозрюваних у причетності до хімічної атаки в Солсбері, метою якої був перебіжчик Сергій Скрипаль, повідомляє The Guardian з посиланням на власні джерела.
Імена підозрюваних у матеріалі на називаються. Однак, за даними видання, слідство реконструювало маршрут росіян під час їх перебування в Британії з моменту прибуття в країну і до повернення в РФ.
Автори публікації стверджують, що прокуратура завершила підготовку запиту і готова її направити в РФ, проте констатують, що шансів на задоволення запиту російською стороною практично немає. Вони прогнозують, що Росія, швидше за все, в різкій формі відмовить британській стороні. Так само, як це було 11 років тому із запитом про видачу двох росіян, причетних до отруєння екс-офіцера ФСБ Олександра Литвиненка радіоактивним полонієм у Лондоні.
У зв'язку з цим, питання направлення запиту про екстрадицію викликало суперечки в уряді. Частина міністрів впевнені, що цей крок через очевидну відмову Росії виконувати вимоги Лондона є абсолютно марним. Їхні опоненти стверджують, що екстрадиційний запит стане черговим елементом посилення тиску на Росію і дозволить в перспективі притягнути її до відповідальності за застосування нервово-паралітичної речовини "Новачок" на британській території.
Раніше з'явилося повідомлення,що британські правоохоронці встановили ряд осіб, причетних до отруєння екс-співробітника ГРУ РФ Сергія Скрипаля та його доньки Юлії в Солсбері - за версією поліцейських, до їх отруєння отрутою "Новачок" причетні "кілька росіян".
Нагадаємо, 5 березня в британському Солсбері із сильним отруєнням був шпиталізований російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль і його донька. За деякий час були шпиталізовані кілька співробітників екстрених служб, які працювали на місці події.
За даними слідства, проти Скрипалів було використано нервово-паралітичну речовину "Новачок" російського виробництва. У Британії вважають, що саме Росія причетна до отруєння Скрипалів. Уряд країни ухвалив рішення вислати 23 російських дипломатів. Ще майже 30 країн підтримали Британію і на знак солідарності вислали російських дипломатів. Загалом на батьківщину повернулися понад 150 співробітників диппредставництв з різних куточків планети.
Наприкінці березня покращився стан Юлії Скрипаль, а 6 квітня стало відомо, що Сергій Скрипаль вийшов із критичного стану.
Детальніше про ситуацію навколо отруєння Сергія Скрипаля та дипломатичний скандал із висилкою російських шпигунів під дипприкриттям читайте в матеріалах Олександра Хари "Токсична Росія" і "Дипломатичний екзорцизм" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".