UA / RU
Підтримати ZN.ua

Болгарія закликає всі країни ЄС дотримуватися єдиної політики щодо закупівель газу з РФ

Там вважають, що членам Євросоюзу слід повністю відмовитися від газових контрактів у рублях. 

Болгарія закликає країни-члени ЄС виробити єдині правила стосовно закупівель російського газу. Зокрема, тамтешня влада пропонує оприлюднити подробиці всіх європейських газових контрактів з РФ. Про це заявив прем’єр-міністр Кирил Петков.

За інформацією видання BNR, на зустрічі зі своїм італійським колегою Маріо Драґі болгарський посадовець висловив думку, що членам ЄС потрібно об’єднатися, щоб встановити однаковий для всіх порядок закупівель російського газу. 

«Газпром» встановлює різні умови для країн ЄС щодо оплати поставок газу. Лише разом ми можемо вирішити цю проблему. Росія чинила на нас абсолютний тиск щодо переходу з євро на рублі. Як я розумію, багатьом іншим країнам запропонували набагато лояльніші умови, а саме оплату в євро. Отож, очевидно, є різні умови для різних членів ЄС, тому ми вважаємо, що потрібно розкрити всі наші контракти і обговорити цю проблему. Інакше небезпека існуватиме і надалі», - сказав Петков.

Читайте також: Підрозділ Газпрому в Європі придумав, як дурити західних покупців, щоб не асаціюватися з Росією

Прем’єр-міністр Болгарії зазначив, що причиною двоїстої політики росіян щодо експорту газу є різні масштаби ринків. Він вважає, що великим ринкам (наприклад, Італії та Німеччині) пропонують кращі умови, а меншим і більш залежним від палива з Росії - гірші. 

Нагадаємо, що в кінці квітня Росія припинила постачання газу до Болгарії та Польщі через відмову платити в рублях. До цього імпорт газу з РФ становив 90% від річного об’єму споживання Болгарії. 

Читайте також: Італія та Німеччина схвалили рублеві рахунки для закупівлі російського газу – Reuters

Попри санкції, Росія без проблем імпортує нафту, газ і вугілля по світу. Саме такого висновку дійшли експерти Центру досліджень енергетики та чистого повітря (CREA), проаналізувавши дані про постачання викопного палива з РФ за останні два місяці. Ми публікуємо, а Лаурі Міллівірта та Костянтин Криницький описують дослідження «Фінансування війни Путіна Європою».