UA / RU
Підтримати ZN.ua

Болгарія, Британія і Люксембург не бачать причин для українців ставати біженцями – The Economist

Ці країни не вважають Україну достатньо безпечною, попри війну в Донбасі.

Сьогодні, 8 жовтня, міністри внутрішніх справ Євросоюзу зустрінуться в Люксембургу, щоб обговорити спільний список "безпечних країн походження". Ідея полягає в тому, щоб узгодити список країн, у яких людям нічого не загрожує, щоб швидко відмовляти у статусі біженця їхнім громадянам.

Про це сьогодні пише The Economist, додаючи, що такий підхід повинен пришвидшити процедуру розгляду заявок на біженство і відсіяти трудових мігрантів. Європейська комісія запропонувала внести в список безпечних усі західно-балканські країни і Туреччину.

З певної точки зору, це має сенс. Біженцями у Західній Європі визнають лише 5% вихідців з країн Балканського півострова. При цьому їхні заяви становлять 20% від загальної кількості поданих. У випадку Туреччини, за останні 12 місяців близько третини заявок громадян цієї країни були схвалені, оскільки частина населення, зокрема курди, дійсно потребують захисту. Однак, їхні прохання про притулок становлять невелику частину від загальної кількості заявок з Туреччини.

Спільних список безпечних країн Євросоюзу потребує узгодження. На сьогодні Косово лишається місцем, звідки біженців прибуває найбільше. Але Бельгія і Болгарія вважають наполовину визнану республіку безпечною. Великобританія, Болгарія і Люксембург включили до своїх списків виснажену війною Україну, хоча більшість інших країн ЄС іншої думки. Крім того, у Лондона особливе ставлення до країн Африки, які він вважає "безпечними лише для чоловіків", оскільки в деяких країнах практикують примусову жіночу кастрацію.

Італія і Греція, куди найбільше прибуває біженців, взагалі не мають списків безпечних країн. У всякому разі, не всім подобається їх складання. Неурядові правозахисні організації вважають, що багато західно-балканських країн далекі від ідеалу, щоб їх вважали безпечними. Крім того, існує критика підходу до розгляду країн як гомогенних масивів, так, ніби у ситуація з безпекою в різних регіонах не може відрізнятися. З іншого боку, Євросоюз шукає спосіб, як розвантажити свої міграційні служби і органи внутрішньої безпеки, які намагаються впоратися з напливом біженців з Близького Сходу і Африки.

Сьогодні стало відомо, що розподіл 160 тисяч біженців по ЄС розпочнеться 9 жовтня. Однак у Німеччині, яка змушена приймати основний потік біженців до сотні тисяч чоловік, вже назвали перерозподіл навіть 160 тисяч біженців "краплею в морі".

Останнім часом перед Євросоюзом гостро стоїть проблема мігрантів і біженців. Тільки через Середземне море в 2015 році Європу прибуло 220 тисяч мігрантів. При цьому кількість загиблих у морі за той же період складає понад 2,1 тисячі осіб.

Квотний перерозподіл 160 тисяч мігрантів є лише одним з інструментів ЄС полегшити тягар окремих країн Євросоюзу в їх відповідальності за біженців. В цілому, ЄС очікує напливу 800 тисяч біженців в 2015 році, левову частку з яких доведеться взяти на себе Німеччині. Наприклад, у 2014 році Німеччина прийняла близько 200 тисяч біженців.

Останнім часом перед Європою гостро стоїть проблема мігрантів і біженців. Тільки через Середземне море в 2015 році Європу прибуло 220 тисяч мігрантів. В цілому за більшу половину 2015 року в ЄС вже прибуло близько півмільйона біженців з країн Близького Сходу та Північної Африки.

Детальніше читайте у статті Олексія Коваля Європу накриває вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".