UA / RU
Підтримати ZN.ua

Боголюбова оголосили у розшук в Росії

Два роки тому російський суд заочно арештував Боголюбова і Коломойського.

Колишнього співвласника "Приватбанку" Геннадія Боголюбова, який виїхав із України за паспортом пенсіонера з Волині, оголосили в розшук у Російській Федерації.

Відповідна інформація з’явилася у базі російського МВС, проте там не вказують, яку статтю йому інкримінують.

Читайте також: Коломойський та Боголюбов намагаються впливати на судові процеси у США через фіктивний позов НЗФ проти Приватбанку в Україні

Як пише "РБК", у листопаді 2022 року суд у Казані виніс рішення про заочний арешт Боголюбова та його бізнес-партнера олігарха Ігоря Коломойського за розкрадання нафти у компанії "Татнафта".

У матеріалах справи вказується, що протягом 2006-2007 років вони обоє разом із власником інвестиційної групи DCH Олександром Ярославським і головою правління "Укртатнафти" Павлом Овчаренком привласнили понад 800 тисяч тонн нафти вартістю 800 мільйонів доларів, яку "Татнафта" через посередників поставила у резервуари нафтопереробного заводу "Укртатнафти" в Полтавській області.

Нагадаємо, Державному бюро розслідувань Боголюбову оголосили підозру у виїзді з України за підробленими документами. Також правоохоронці затримали прикордонника, якого звинувачують у допомозі олігарху. Його відправили в СІЗО з можливістю внести 25 мільйонів гривень застави. Згодом з'ясувалося, що він використав втрачений паспорт 67-річного мешканця Волинської області Миколи Сюмака.

Як повідомляло ZN.UA, після виїзду з України Геннадій Боголюбов планує попросити політичного притулку у Великій Британії. Водночас він хоче розголосити інформацію про пропозицію хабаря у розмірі 100 мільйонів доларів в обмін на «не відкриття» кримінальних справ проти нього в Україні. Чи є у нього докази цього факту − невідомо, проте джерела ZN.UA підтверджують, що така пропозиція йому дійсно надходила.

Пізніше Боголюбов сказав журналістам, що збирався повернутися "через два тижні", проте після пред'явлених звинувачень від ДБР "думає над цим". За його словами, увечері 8 липня він прилетів із Лондона у Відень.

Як Боголюбов планує пояснювати надавачам політичного притулку численні провадження, відкриті проти нього у Лондоні, США та Ізраїлі за махінації у "Приватбанку" − наразі не відомо.

Читайте також: Боголюбов вслід за Коломойським намагається через суд скасувати націоналізацію «Приватбанку»

Як раніше писала у своєму матеріалі редакторка відділу економіки ZN.UA Юлія Самаєва, олігарх Ігор Коломойський легко перетворює на стратегічну перевагу будь-які тактичні перемоги супротивників. Майже те ж саме можна сказати і про його багаторічного партнера Геннадія Боголюбова, який для слідства мав би бути якщо не співучасником, то ключовим свідком, але опинився поза усіма процесами. Чому, читайте в тексті "Коломойський — небезпечний як ніколи, навіть якщо вам здається інакше".