UA / RU
Підтримати ZN.ua

Блінкен звинуватив Китай у «потуранні» пандемії коронавірусу

На думку держсекретаря США, закритість Пекіна на ранніх стадіях поширення захворювання призвела до того, що вірус швидше вийшов з-під контролю.

Державний секретар США Ентоні Блінкен вважає, що Китай вжив недостатньо заходів, щоб стримати поширення коронавіруса на ранніх стадіях, і той вийшов з-під контролю. Таку думку держсекретар висловив в інтерв'ю американському телеканалу NBC.

«Я думаю, Китай знає, що на ранніх стадіях COVID-19 не робив того, що мусив робити, а саме, в режимі реального часу надавати доступ міжнародним експертам, в режимі реального часу обмінюватися інформацією, в режимі реального часу забезпечувати справжню прозорість», - цитує держсекретаря Politico.

Як наслідок, вірус вийшов з-під контролю швидше, і з набагато більш руйнівними результатами, ніж міг би в іншому випадку, вважає Блінкен.

Різкі слова високопоставленого американського дипломата прозвучали в унісон іншим членам адміністрації президента Джо Байдена, які критикують закритість Пекіна у вирішальні перші дні пандемії, пише Reuters.

За словами держсекретаря, такий стан справ нагадав про важливість зміцнення глобальної системи охорони здоров'я. І Китай має відіграти свою роль в її побудові, забезпечивши прозорий обмін інформацією та доступ міжнародним експертам.

Читайте також: Місія в Ухані: експерти ВООЗ оцінили ймовірність витоку вірусу з лабораторії

29 березня журналісти оприлюднили чорновий варіант звіту місії Всесвітньої організації охорони здоров'я, що працювала в Китаї над встановленням причин походження коронавіруса.

У ньому стверджувалося, що причиною поширення COVID-19, швидше за все, є його передача від тварини до людини, а не витік з Вуханьскої лабораторії. Очільник ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус вважає, що це питання «вимагає подальшого розслідування».

У перші ж дні звіт різко розкритикували США, разом із Європейським Союзом та іншими західними країнами вони закликали Китай надати незалежним експертам «повний доступ» до всіх даних про спалах захворювання наприкінці 2019 року.

Пекін пустив експертів лише за рік після початку пандемії, і ретельно приховував інформацію на початку спалаху. Журналістів і блогерів, які висвітлювали події в охопленому епідемією Вухані, заарештували, а з лікарів, які працювали з першими хворими на ковід, брали підписку про нерозголошення.

Екс-директор Центру з контролю і профілактики захворювань США Роберт Редфілд заявив телеканалу CNN, що найбільш імовірним джерелом коронавірусу COVID-19 є Вуханьска лабораторія.

Саме тому так важливо отримати точну відповідь на запитання про те, як почалася пандемія, зазначив Ентоні Блінкен. «Нам потрібно зробити так, щоб ми повністю розуміли, що саме сталося, щоб мати шанс максимально ефективно протидіяти повторенню цього в майбутньому», - уточнив він.