UA / RU
Підтримати ZN.ua

Блінкен прибув до Саудівської Аравії

Саудівська Аравія до нападу ХАМАС вела переговори про нормалізацію відносин з Ізраїлем.

Держсекретар США Ентоні Блінкен прибув до Саудівської Аравії. Це його п'ята зупинка у межах “місії” на Близькому Сході, метою якої є запобігання розширенню конфлікту у регіоні. Про це повідомляє BBC.

Блінкен хоче, щоб арабські країни засудили ХАМАС, а також виявили стриманість щодо дій Ізраїлю.

Однак МЗС Саудівської Аравії до прибуття Блінкена висловлювало критику на адресу Ізраїлю, а не ХАМАС, засудивши напади на цивільних.

Саудівська Аравія до нападу ХАМАС вела переговори про нормалізацію відносин з Ізраїлем.

Читайте також: Лідери Саудівської Аравії та Ірану провели рідкісну телефонну розмову, щоб обговорити ескалацію між Ізраїлем та ХАМАС

На початку року Ер-Ріяд відновив зв'язки з Тегераном за посередництва Китаю, і цього тижня наслідний принц Саудівської Аравії провів телефонну розмову з президентом Ірану. На думку кореспондента BBC, це одна з тем, яку Блінкен буде обговорювати з владою Саудівської Аравії, адже держсекретар просить союзників США застерегти Тегеран від втручання у конфлікт.

Блінкен також відвідає Єгипет, який межує із Сектором Гази, щоб обговорити створення коридору для гуманітарної допомоги та безпечних зон для цивільного населення.

Читайте також: США можуть повторно заморозити $6 млрд для Ірану, розблокованих у межах угоди про обмін ув'язненими — Bloomberg

Раніше повідомлялося, що Саудівська Аравія заморожує плани нормалізації відносин з Ізраїлем, що свідчить про швидке переосмислення зовнішньополітичних пріоритетів на тлі ескалації між Ізраїлем і ХАМАС.

Переосмислення планів Саудівської Аравії висвітлює виклики, з якими зіштовхнулися зусилля Вашингтона, спрямовані на поглиблення інтеграції Ізраїлю в регіоні, де палестинське питання залишається головною арабською проблемою.

Про те, хто виграє від різкого загострення палестино-ізраїльського конфлікту і як драматичні події на Близькому Сході відобразяться на Україні, — в статті В’ячеслава Ліхачова «Атака на Ізраїль. Як таке взагалі могло статися?».