UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бюджетна угода на саміті ЄС вимагатиме солідарності – Макрон

Він пообіцяв разом з Меркель і Мішелем зробити все можливе для укладення угоди.

Президент Франції Еммануель Макрон назвав моментом істини та амбіцій для Європи відкривається в п'ятницю саміт Європейського Союзу з семирічного бюджету і післякризового плану відновлення економіки.

"Ми переживаємо небувалий епідемічний, але також економічну і соціальну кризу. Це вимагає набагато більшої солідарності та амбіцій", - заявив Макрон в Брюсселі перед першим за час пандемії коронавіруса очним засіданням Європейської ради.

Він нагадав про досягнуту ним з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель домовленості, яка, за його словами, послужила основою для пропозицій Європейської комісії за планом відновлення економіки ЄС.

"Найближчі години будуть абсолютно вирішальними для відповідності цим амбіціям", - підкреслив Макрон. За його словами, це вказує на необхідність прийти до компромісу, щоб план відновлення і довгостроковий бюджет ЄС дозволили в найближчі роки забезпечити європейський економічний, соціальний, екологічний перезапуск.

"Збудувати новий європейський технологічний, промисловий екологічний суверенітет і проявити солідарність стосовно найбільш уражених (кризою) регіонах і найбільш вразливому населенню. Тут багато в чому на карті наш європейський проєкт", - сказав Макрон.

Макрон пообіцяв спільними зусиллями з Меркель та головою Європейської ради Шарлем Мішелем зробити все можливе для укладення угоди.

Нагадаємо, минулого місяця Євросоюз провів декілька онлайн-самітів, присвячених не лише боротьбі з коронавірусом, але й відносинам з країнами «Східного партнерства», включно з Україною; проблемам переговорів з Великою Британією; а також саміт ЄС, на якому вирішувалися питання формування бюджету ЄС на 2021–2027 роки.

Для центральних органів Євросоюзу найважливішим завданням стала координація зусиль держав–членів ЄС та партнерів організації щодо мінімізації наслідків пандемії COVID-19. Водночас основним завданням для ЄС стає відновлення економіки організації, посилення соціальних програм, стимулювання загальноєвропейської солідарності загалом. Докладніше читайте в матеріалі Олексія Коваля «Від пандемії до згуртованої Європи».