UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бізнес можна вести або з Іраном, або з США - Трамп

У МЗС Британії та ЄС заявили, що європейські компанії можуть бути захищені від нових санкцій США проти Ірану.

Президент США Дональд Трамп після набуття чинності санкцій проти Ірану заявив, що інші країни зможуть вести бізнес або ж зі Сполученими Штатами, або ж з Тегераном. Така позиція Трампа прозвучала на тлі заяв ЄС про те, що разом з санкціями Вашингтона набуде чинності закон про захист європейських компаній, які можуть вести бізнес з Іраном.

"Санкції проти Ірану офіційно набули чинності. Це найжорсткіші санкції, будь-небудь запровадженні, а в листопаді посиляться до нового рівня. Кожен, хто веде бізнес Іраном, не буде вести його з США", - написав Трамп в Twitter.

Він також зазначив, що "просить світу для людства" і нічого більше.

The Iran sanctions have officially been cast. These are the most biting sanctions ever imposed, and in November they ratchet up to yet another level. Anyone doing business with Iran will NOT be doing business with the United States. I am asking for WORLD PEACE, nothing less!

- Donald J. Trump (@realDonaldTrump) August 7, 2018

У МЗС Британії та Європейській службі зовнішніх справ заявили, що компанії можуть бути захищені від нових санкцій США проти Ірану.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп підписав указ про відновлення санкцій проти Ірану. Санкції будуть відновлені у два етапи. Перший пакет обмежень, які будуть стосуватися автомобільної продукції, дорогоцінних металів, державного боргу, програмного забезпечення, фінансових операцій, набирає чинності у ніч на вівторок, 7 серпня. Другий пакет санкцій, який буде стосуватися головним чином експорту нафти з Ірану, діятиме з 4 листопада.

8 травня президент США Дональд Трамп заявив про розірвання ядерної угоди з Іраном і пообіцяв запровадити жорсткі санкції проти Тегерана. Трамп звинуватив іранський режим в порушенні умов угоди і продовження розробки ядерної зброї.

Приводом для виходу США з ядерної угоди стало оприлюднення Ізраїлем даних розвідки про те, що Іран таємно продовжує роботу над створенням ядерної зброї.

Євросоюз не підтримав дії Трампа. У Брюсселі заявлили, що ЄС, Франція, Великобританія і Німеччина підтримують ядерну угоду і не мають наміру її розривати.

Договір між Іраном і США, Росією, Німеччиною, Британією, Францією і Китаєм був підписаний в 2015 році. Угода передбачає згортання іранської ядерної програми і контроль над нею в обмін на поступове зняття санкцій.

Детальніше про наслідки виходу США з Спільного всеосяжного плану дій щодо іранського атому читайте в статті Віталія Федянина "Жахливий спадок Трампа" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".