UA / RU
Підтримати ZN.ua

Більшість британців вважає, що через 10 років Сполучене Королівство не буде існувати

Наприклад, п'ять років тому, у 2014 році такої думки дотримувалися 45% респондентів.

Згідно даними опитування від британської консалтингової компанії Ipsos MORI, половина громадян Великобританія вважають, що країни може не існувати в своєму нинішньому вигляді через десять років, повідомляє Reuters.

Як зазначає компані, в 2014 році такої думки дотримувалися 45% респондентів.

Оскільки Велика Британія планує вийти з ЄС до 31 січня, зростають вимоги проведення референдуму щодо незалежності Шотландії і голосування за об'єднання Північної Ірландії з Ірландською Республікою.

Опитування Ipsos Mori показав, що 50% вважають, що Сполучене Королівство не буде існувати через 10 років, у порівнянні з 43%, які думали так в 2014 році. Тільки 29% сказали, що він буде існувати в своєму нинішньому вигляді через десять років, порівняно з 45% в 2014 році.

У короткостроковій перспективі доля Сполученого Королівства для його громадян також виглядає невизначеною: 42% сказали, що Сполучене Королівство буде існувати через п'ять років, а 44% сказали, що ні.

"Британська громадськість зараз набагато більше розділена в своїх очікуваннях майбутнього, ніж в 2014 році", - сказала Емілі Грей, керуючий директор Ipsos MORI Scotland.

Нещодавно, екс-спікер парламенту і член консервативної партії Великобританії Джон Беркоу назвав Brexit найбільшою помилкою Британії після другої світової війни.

"Я не думаю, що це допоможе Великобританії. Brexit - найбільша помилка цієї країни після війни. Я поважаю прем'єр-міністра Джонсона, але ця операція щодо виходу з ЄС нам не допоможе. Краще бути частиною силового блоку", - сказав Беркоу.

Проте колишній спікер парламенту відкинув ідею про те, що саме він заблокував Brexit, наполягаючи на тому, що це зробили депутати.

Як раніше повідомлялося, Верхня палата парламенту Великої Британії схвалила закон про проведення дострокових парламентських виборів 12 грудня. Після того, як його підпише королева Єлизавета II, він отримає статус закону.

30 жовтня, стало відомо про те, що Британія офіційно не виходить з ЄС до 31 січня.

Європейська рада формально затвердила рішення про продовження строку, передбаченого статтею 50 Договору про ЄС, що дозволяє відкласти Brexit.

Більше про проблеми та ризики Brexit читайте в статті Віктора Константинова для ZN.UA "Ендшпіль".