UA / RU
Підтримати ZN.ua

Білоруські військові принесли клятву на вірність диктатору

Церемонії передувала інавгурація.

Після таємної церемонії інавгурації білоруського диктатора Олександра Лукашенка, військові принесли клятву на вірність народу і "президенту", передає БЕЛТА в середу, 23 вересня.
Відзначається, що в церемонії взяли участь представники різних родів військ, які заприсяглися перед білоруським народом і "головнокомандувачем", що завжди готові надійно захистити суверенітет і територіальну цілісність Батьківщини.

"Ми, військовослужбовці військових формувань Республіки Білорусь, запевняємо весь білоруський народ і вас, товаришу Головнокомандувач, в тому, що завжди готові надійно захистити суверенітет і територіальну цілісність нашої Батьківщини. Сьогодні, в день вступу на посаду Президента Республіки Білорусь, ми урочисто клянемося з гідністю і честю нести високе звання захисника Вітчизни, беззавітно служити білоруському народу і Президенту Республіки Білорусь, захищати нашу Батьківщину мужньо, вміло, не жаліючи своїх сил і самого життя! Клянемся! " - вимовив текст клятви міністр оборони Віктор Хренін.

Як пише БЕЛТА, у відповідь пролунало трикратне "Клянемося!" від військовослужбовців, після чого оркестр виконав Державний гімн.

Читайте також: Опозиція Білорусі після самопроголошення Лукашенка "президентом" планує безстрокову акцію непокори

Нагадаємо, сьогодні Лукашенко на церемонії "інавгурації" прийняв присягу "президента" Білорусі, яким він сам себе проголосив за допомогою підконтрольної Центральної виборчої комісії. Дата проведення заходу до останнього моменту трималася в таємниці.

Член Координаційної ради Павло Латушко заявив про те, що Лукашенко лише "президент" ОМОНу і жменьки чиновників.

Лукашенко ж в своїй першій заяві після "присяги" заявив присутнім в залі чиновникам про те, що "це день нашої з вами перемоги" і "кольорова революція не відбулася".

9 серпня в Білорусі пройшли вибори президента. Олександр Лукашенко, який править країною з 1994 року, брав участь в них вже в шостий раз. Згідно з офіційними даними ЦВК, він отримав 80%, а Світлана Тіхановском - 10% голосів виборців.

ОМОН застосував проти мітингувальників водомети, світлошумові гранати і гумові кулі. Тисячі людей були затримані і побиті силовиками, як мінімум п'ять протестуючих загинули. Десятки безслідно зникли.

Євросоюз, США, НАТО і Рада Європи констатували, що вибори в Білорусі не були ні прозорими, ні демократичними, і закликали офіційний Мінськ поважати права і свободи громадян.

В результаті Міністерство закордонних справ Латвії включило в список санкцій і оголосило персонами нон грата 30 громадян Білорусі, серед яких Олександр Лукашенко. Естонія і Литва також заборонили в'їзд Лукашенка і ще 29 чиновникам.

Заступник голови білоруського МЗС Олександр Глаз не надто дипломатично відгукнувся про дії урядів держав Балтії, які не визнають Лукашенко легітимним президентом через фальсифікації виборів.

У той же час, за даними ЗМІ, Європейський Союз не введе санкції проти Лукашенко оскільки проти цього виступає Німеччина за підтримки Франції та Італії.

Сам же Лукашенко заявив про те, що не віддасть владу, тому що "влада не для того дається, щоб її взяв, кинув і віддав".

Росія на прохання Олександра Лукашенка створила резерв співробітників правоохоронних органів, але Путін обіцяв не задіювати російських силовиків, поки «ситуація не вийде з-під контролю».

Приводом для введення військ може стати заява глави МЗС Росії Сергія Лаврова про 200 українських «екстремістів» на території Білорусі, вважає міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Про те, чи відправить Путін російські війська в Білорусь для збереження Лукашенко при владі, Володимир Кравченко пише в статті «Дзвінок" другу ".