UA / RU
Підтримати ZN.ua

Білорусь вводить асиметричні санкції проти Литви, Латвії та Естонії

У список санкцій включили тих, хто "явно втручався у внутрішньодержавні справи Білорусі та робив відповідні неприйнятні заяви".

Офіційний Мінськ запроваджує асіметричний список санкцій щодо країн Балтії у відповідь на прийняті ними раніше санкції проти Білорусі. Список санкцій вже затверджений, заявив міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей на прес-конференції в Москві, передає ТАСС.

"Ми вчора узгодили пропозиції, і вони вже затверджені, про введення асиметричних санкцій відносно відповідних персоналій з Литви, Латвії та Естонії", - сказав він і пригрозив, що якщо і інші країни будуть будуть запроваджувати санкції, Мінськ буде "робити відповідні адекватні рішення і давати адекватну відповідь ".

За словами Макея, в у список санкцій включили тих, хто "явно втручався у внутрішньодержавні справи Білорусі, робив відповідні неприйнятні заяви і вносив конкретні пропозиції щодо фінансової підтримки опонентів влади".

Відзначимо, що асиметричні санкції - це несумірні заходи у відповідь на введені обмеження.

31 серпня Міністерство закордонних справ Латвії включило до списку санкцій і оголосили персонами нон грата 30 громадян Білорусі, серед яких Олександр Лукашенко. Естонія і Литва також заборонили в'їзд Лукашенка і ще 29 чиновникам.

У повідомленні латвійського МЗС, йдеться про те, що безстрокову заборону в'їзд вирішили ввести відносно чиновників Центрвиборчкому Білорусі, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства юстиції, Генеральної прокуратури, Комітету держбезпеки, Слідчого комітету, Ради безпеки.

Крім того, Європейський союз готується почати процедуру введення санкцій проти оточення президента Білорусі Олександра Лукашенка.

Читайте також: МЗС Австрії приєдналося до закликів запровадити санкції проти Білорусі

Нагадаємо, акції протесту в Білорусі і демонстрації по всій країні проти результатів президентських виборів тривають 25-ий день. Тисячі людей були затримані і побиті силовиками, є загиблі і зниклі безвісти. За даними ООН, з 9 серпня в Білорусі зафіксували 450 задокументованих випадків катувань і нелюдського поводження з людьми.

Чи впаде режим Лукашенка в результаті вуличних протестів, читайте в статті Володимира Кравченка « Білорусь вимагає змін » для ZN.UA. Про те, чи відправить Путін російські війська в Білорусь для збереження Лукашенко при владі, Володимир Кравченко пише в статті « Дзвінок« одному».

Тримайте руку на пульсі, стежте за подіями в Білорусі з нашої онлайн трансляцією " Протести в Білорусі. День 25-ий: онлайн ".