UA / RU
Підтримати ZN.ua

Білий дім доручив трьом чиновникам займатися "неофіційною" політикою по Україні - Bloomberg

Під "The Three Amigos" заступник помічника держсекретаря США Джордж Кент мав на увазі екс-спецпредставник США по Україні Курта Волкера, міністра енергетики США Ріка Перрі і засолу Сполучених Штатів в Європейському Союзі Гордона Сондленда. Саме це "тріо" повинно було ігнорувати офіційну політику Америки щодо України.

Заступник помічника держсекретаря США Джордж Кент, який курирує адміністративну політику в блоці східноєвропейських країн, включаючи Україну, 15 жовтня, під час дачі свідчень у рамках розслідування Палати представників Конгресу США справи про імпічмент Дональда Трампа заявив, у травні цього року Адміністрація президента призначив команду з трьох людей, завданням яких було "обійти" офіційну політику США щодо України, пише Bloomberg.

За словами чиновника, Білий дім призначив команду з трьох чоловік, щоб обійти офіційну політику Америки щодо України після зустрічі, організованої виконуючим обов'язки начальника штабу Білого дому Міком Малвани.

Також видання зазначає, що члени комітетів Конгресу не вимагали від Кента пояснень, що він має на увазі, кажучи про "обхід офіційної політики США щодо України.

За словами парламентарія Джеральда Конноллі, Кент підкреслив, що він особисто не був присутній на зустрічі 23 травня. Але посадових осіб департаменту поінформували про те, що нести відповідальність за політику щодо України будуть тодішній спецпредставник в Україні Курт Волкер, посол в Європейському Союзі Гордон Сондланд і міністр енергетики Рік Перрі.

До цього Кент додав, що ні держсекретар Майкл Помпео, ні інші чиновники, які зазвичай формували дипломатичні канали американської зовнішньої політики в Україні, не повинні були в цьому брати участь. За словами Конноллі, Кент назвав "три аміго"/"The Three Amigos" екс-спецпредставник США по Україні Курта Волкера, міністра енергетики США Ріка Перрі і засолу Сполучених Штатів в Європейському Союзі Гордона Сондленда.

Відзначається так само, що під час дачі показань Кент висловив стурбованість тим, що "паралельна роль" особистого адвоката Трампа Рудольфа Джуліані "підірвала 28 років американських зусиль щодо сприяння верховенству права в Україні".

Заступник помічника держсекретаря США у справах Європи і Євразії Джордж Кент є четвертим свідком у розслідуванні імпічменту президента США. Конгресмени вже заслухали Курта Волкера, екс-посла в Україні Марі Йованович і головного аналітика Трампа з Росії в Раді національної безпеки Фіону Хілл.

За словами чиновників комітету Палати представників, сьогодні свідчення у справі імпічменту дасть Майкл Маккінлі, який недавно пішов у відставку з поста старшого радника держсекретаря Майка Помпео, а заступник помічника міністра оборони Лора Купер дасть свідчення в п'ятницю.

11 жовтня, дипломат Марі Йованович, яка очолювала посольство США в Києві в 2016-2019 роках, дала свідчення і заявила, що її звільнили з посади на вимогу президента Дональда Трампа.

Також, екс-радник Трампа по Росії і Євразії Фіона Хілл свідчила перед Конгресом.

Відзначимо, що напередодні в Конгрес для дачі показань викликали п'ять співробітників Держдепартаменту, які працювали з Україною. Держсекретар Майк Помпео висловився категорично проти допиту дипломатів і надання конгресменам документів Держдепартаменту. Однак 3 жовтня конгресмени допитали Курта Волкера. Колишній спецпредставник Держдепартаменту США по Україні протягом 10 годин в закритому режимі відповідав на їх питання.

Як повідомлялося, 26 вересня у США оприлюднили скаргу співробітника розвідки на дії Дональда Трампа під час розмови з Володимиром Зеленським. Інформатор підозрюєв Трампа у використанні свого становища для втручання в президентські вибори 2020 року. У скарзі сказано, що президента США тиснув на президента України, наполягаючи на розслідуванні щодо Джо Байдена, ймовірного кандидата в президенти від Демократичної партії, і його сина Хантера. А оточення Трампа намагалося заблокувати стенограму розмови, помістивши її до сховища інформації про таємні операції розвідки.

Також повідомляється, що адвокат Трампа Рудольф Джуліані в приватному порядку контактував з керівником Офісу президента Андрієм Богданом і тодішнім в.о. голови СБУ Іваном Бакановим, а також літав до Мадрида для зустрічі з помічником Зеленського Андрієм Єрмаком.

25 вересня, в день зустрічі Володимира Зеленського з Дональдом Трампом у Нью-Йорку, Білий дім оприлюднив розшифровку їхньої липневої телефонної розмови.

Міністерство юстиції вивчило документ і не знайшло в словах Трампа ознак порушення федерального законодавства.

Однак це не переконало представників Демократичної партії в нижній палаті Конгресу в необхідності відмовитися від ідеї імпічменту. Про початок процедури спікерка Палати Представників Ненсі Пелосі повідомила 24 вересня.

3 жовтня конгресмени допитали Курта Волкера. Колишній спецпредставник Держдепартаменту США по Україні протягом 10 годин в закритому режимі відповідав на їхні питання.

Детальніше про скандал, помилки Зеленського у спілкуванні з Трампом їх наслідки для України читайте в матеріалі Юлії Мостової "Між стільцями" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".