UA / RU
Підтримати ZN.ua

Австрія повернула 5 тисяч біженців в країни ЄС

Австрійська влада взяла під варту 545 контрабандистів, які займалися перевезенням нелегальних мігрантів.

Австрія спрямувала понад 5 тисячі біженців, які перетнули кордон цієї країни, в інші країни ЄС, заявила глава МВС Австрії Джоанна Мікл-Лейтнер в четвер.

"Якщо я все правильно пам'ятаю, ми направили назад більше 5 або 5,5 тисячі (біженців – ред.), зокрема в Болгарію і Румунію...", - цитує агентство Reuters.

"Для нормального функціонування системи надання притулку повинна проводитися ефективна політика щодо повернення (мігрантів і біженців - ред.), необхідно провести з цього питання велику роботу, особливо у відношенні до Північної Африки", - сказала вона.

Мікл-Лейтнер зазначила, що біженці в більшості випадків не подавали прохання про надання їм притулку в таких країнах, як Хорватія та Словенія, що говорить про те, що вони шукали країну з найбільш привабливою економічною ситуацією.

"Якщо біженці, які прийшли із Словенії і Хорватії, просять Австрії надати їм політичний притулок... тоді ми будемо відправляти їх назад в Хорватії і Словенії", - підкреслила вона.

Мікл-Лейтнер повідомила також, що влада Австрія заарештувала 545 контрабандистів, і що, швидше за все, кількість судових процесів по справах про незаконне перевезення біженців досягне двох тисяч - вдвічі більше, ніж в минулому році.

Повідомлялося, що в Австрії за минулі вихідні прибули 24 тисячі біженців.

Читайте також: Екс-гравець "Шахтаря" яскраво дебютував у Бундеслізі за "Баварію"

Раніше прем'єр-міністр Чехії Богуслав Соботка заявляв, що введення в Євросоюзі квот на розподіл біженців не вирішить проблему з мігрантами, а також повідомив, що Чехія не підтримає квоти по біженцям на саміті ЄС.

Квотний перерозподіл 120 тисяч мігрантів є лише з одним інструментів ЄС полегшити тягар окремих країн Євросоюзу (Італії, Франції, Німеччині, Угорщині тощо) в їх відповідальності за біженців. В цілому,ЄС очікує наплив мігрантів у 850 тисяч біженців в найближчі два роки.

Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.

Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу накриває вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".