UA / RU
Підтримати ZN.ua

Авіакатастрофа А320 у Франції вдарила по іміджу німців - WP

Німці звинувачують в аварії авіалайнера тільки другого пілота, але не систему правил, яка могла стати причиною цієї трагедії.

Читайте також: Lufthansa бореться зі втратою репутації і падінням доходів після аварії А320 - FT

Замість перегляду медичних правил конфіденційності, німецьке товариство сконцентрувалося на обговоренні деталей особистого життя другого пілота А320 Андреаса Любіца, який знищив літак у Франції, пише The Washington Post.

Аварія літака у французьких Альпах "кинула виклик" німецькій ідентичності, і поняттю про недоторканність приватного життя.

Піднімаючи тему - лише про нестабільний психічний стан другого пілота А320 Адреси Любіца, який знищив літак, німці як би не хочуть запитати себе: "а що пішло не так?".

Якщо б катастрофа сталася в Сполучених Штатах, шукали б винних серед психіатрів компанії, які не помітили у Любіца відхилень. У той час як багато німців не висловлюють з цього приводу сильного обурення, не піднімають галас, і не вказують пальцем на винних.

Причина цього може полягати в тому, що катастрофа літака змусила раптово переглянути деякі фундаментальні принципи німецького життя: те, що титани промисловості Німеччини не роблять помилок. Були поставлені під питання добре продумані правила, адже був порушений обмін медичними даними, а ці речі повинні строго дотримуватися.

Після авіакатастрофи в пресі з'явилося багато інформації про Любіца особистого характеру.

Деякі вважають це неправильним, оскільки повинна бути міра висвітлення особистого життя другого пілота, і даних про його сім'ю. "І якщо він винен, як кажуть деякі, що може бути пов'язано з психічним захворюванням, його не повинні називати, скажімо, терористом-смертником", - вважає видання. Один з колишніх співробітників Burger King в німецькому місті Монтабаур, де колись працював і Любиц, написав на своїй сторінці в соцмережі: "Не про що більше говорити. Хлопець був хворий".

"Німці часто ухиляються від певних реалій - реалій війни, реалій насильства", - сказав редактор Bild Кай Дікман.

Частина проблеми криється в потужній культурній вірі в цінність передбачуваності і правил, за якими багато хто живе в Німеччині. "Це не рідкість побачити, як німецькі пішоходи чекають зеленого світла на переходах, навіть коли немає ніякого руху", - пише видання.

Потрібно переглянути деякі аспекти діяльності медичних законів про конфіденційність, через які, можливо, Любіц зміг приховувати свої психологічні проблеми перед авіаційним керівництвом. Але мало хто від журналістів до політиків закликають до їх широкого перегляду. "І, перш за все, багато німців, здається, хочуть уникнути цього питання", - говориться в статті.

Читайте також: Поліція відновила знайдені на місці катастрофи А320 мобільні телефони

Повідомлялося, що Любіц приховував свої проблеми з психічним здоров'ям. Як заявляв голова медичної асоціації авіації Німеччини Ханс-Вернер Тейхмюллер, стандартне медичне обстеження не здатне визначити серйозне психічне захворювання у пілота.

Пасажирський літак А-320 авіакомпанії Germanwings, летів з Іспанії в ФРН, розбився 24 березня на півдні Франції в гористій місцевості. На його борту перебували 144 пасажири і шість членів екіпажу.