UA / RU
Підтримати ZN.ua

AUKUS потребує більшої співпраці у сфері технологій, оскільки перевага США слабшає — глава розвідки Австралії

Альянс AUKUS створений, зокрема, для стримування Китаю.

Перевага США у сфері технологій слабшає, заявив глава австралійської розвідки, виступаючи на конференції в Сіднеї. За його словами, альянс Австралії, Великої Британії і США AUKUS повинен співпрацювати в галузі квантових і гіперзвукових технологій, щоб конкурувати з Китаєм. Про це повідомляє Reuters.

Колишній генеральний директор Google Ерік Шмідт, голова Спеціального проекту конкурентних досліджень США, сказав у ході конференції, що Китай відрізняється від Радянського Союзу в розпал холодної війни, тому що це «автократичний конкурент, яким керують технократи, і який дуже здатний винайти нове майбутнє».

Генеральний директор Управління національної розвідки Австралії Ендрю Ширер заявив, що баланс сил в Індо-Тихоокеанському регіоні починає «зміщуватися від Сполучених Штатів і їхніх союзників, підриваючи стримування».

«Ми бачимо, як наша багаторічна технологічна перевага починає розмиватися, а в деяких випадках ця перевага повністю зникає», - додав він.

Альянс AUKUS передбачає купівлю Австралією атомних підводних човнів, але австралійський міністр оборони Річард Марлз заявив на конференції, що він також передбачає співпрацю щодо інших оборонних технологій.

Провідний австралійський вчений в галузі квантових комп'ютерів Мішель Сіммонс вважає, що AUKUS повинен буде подолати перешкоди на шляху до співпраці, такі як іноземні інвестиції і візові обмеження, закликаючи три країни сформувати спільну місію з розробки квантового комп'ютера.

«Для країн дуже важливо працювати разом, щоб переконатися, що ми об'єднуємо наші ресурси, щоб бути на передовій», - сказала вона.

За словами колишнього радника уряду Британії з питань національної безпеки Стівена Лавгроува, Лондон відставав від бажаного рівня в галузі гіперзвукових технологій, і AUKUS допоможе йому у вирішенні цієї проблеми.

Шмідт, який консультував Міністерство оборони США з питань штучного інтелекту, сказав, що Китай зосереджується навколо безпілотників, гіперзвукових технологій та технологій автоматизації, і це повинно вплинути на рішення Австралії щодо військових витрат.

Хоча існує ймовірність того, що між Китаєм і західними союзниками відбудеться роз'єднання в критично важливих технологіях, Китай не є ворогом, і вони можуть працювати разом в інших сферах, вважає Шмідт.

«Ми матимемо багато нестратегічного партнерства з Китаєм, і Австралія, зокрема, матиме багато торгівлі... Але не буде згоди щодо спільних стандартів для мікросхем», - сказав він.

Шмідт також розкритикував уряд США за те, що він забороняє китайським дослідникам переїжджати до Сполучених Штатів для роботи над такими технологіями, як квантові обчислення.

«Чому ви не хочете, щоб найрозумніші індійці, росіяни і китайці виїжджали з цих країн і працювали у вашій країні?», - заявив Шмідт.

Читайте також: Китай заявив, що співпраця Австралії, Британії та США у сфері атомних підводних човнів може спровокувати гонку озброєнь

США, Велика Британія і Австралія створили союз в сфері безпеки - AUKUS. Рішення трьох країн є системним і викликано в тому числі прагненням протистояти зростаючому політичному, економічному і військовому впливу КНР. Про створення тристороннього оборонного союзу розмірковує Віктор Константинов у статті «Три лицарі проти китайського дракона».