UA / RU
Підтримати ZN.ua

Армія Асада блокувала два стратегічно важливих міста у Східній Гуті

У "битві за Східну Гуту" поки що верх беруть російсько-асадовські війська.

Армія президента Сирії Башара Асада відрізала від підконтрольної повстанцям Східної Гути стратегічно важливі міста Дума і Харасті, повідомляє Deutsche Welle, посилаючись на дані сирійських правозахисників.

Крім того, урядова армія захопила інший населений пункт – Місраба.

Таким чином, війська Асада розділили Східну Гуту на три частини: Дума і його оточення на півночі, Харасті на заході й інші населені пункти на сході.

Раніше повідомлялося, що урядові війська Сирії і підтримуючі їх воєнізовані формування взяли під контроль більше половини території Східної Гути.

Раніше також повідомлялося, що незважаючи на вимогу Ради Безпеки ООН про тимчасове припинення вогню на всій території Сирії, удари військ Асада за мирним кварталах тривають.

Раніше Рада безпеки ООН голосами всіх 15 членів ухвалила резолюцію з вимогою 30-денного перемир'я в Сирії. У документі наголошується, що перемир'я має бути введено негайно, але в той же час резолюція не передбачає будь-яких заходів для підтримання режиму тиші.

У результаті бомбардування силами Башара Асада сирійського міста Східна Гута протягом тижня загинуло 505 цивільних осіб, з них 123 - діти.

Місто Східна Гута розташоване неподалік від Дамаска на місці однойменного оазису, де живуть близько 400 тисяч чоловік. З 2011 року в цьому районі неодноразово відбувалися бої між сирійською опозицією і військами режиму Башара Асада, та між повстанцями та ісламістами.

Як повідомляли правозахисні організації 20 лютого, за 48 годин бомбардувань Східної Гути загинули не менше 250 осіб, в тому числі 58 дітей і 42 жінки. Вказується, що це найбільші добові людські втрати в районі Гути з часів хімічної атаки у 2013 році.

У четвер, 22 лютого, Радбез ООН спробував ухвалити резолюцію щодо 30-денного припинення вогню в Сирії, що дозволить доставити гуманітарну допомогу й евакуювати мирне населення, зокрема, зі Східної Гути. Однак Росія заблокувала цей документ, заявивши, що хоче внести у нього низку змін.