UA / RU
Підтримати ZN.ua

Африканські дослідники заявили, що "Омікрон"на 70-80% менш небезпечний, ніж штам "Дельта"

Однак, такі дані не варто застосовувати до ситуації із "Омікроном" у всіх країнах.

Новий штам коронавірусу "Омікрон" становить на 70-80% меншу небезпеку, ніж штам "Дельта", заявили в Африканських центрах із контролю та профілактики захворювань, інформує Reuters.

Попри це, директор центрів Джон Нкенгасонг наголосив, що ці дані не варто застосовувати до ситуації із "Омікроном" у всіх країнах.

"Нам варто інтерпретувати дані з Південної Африки з великою обережністю", - підкреслив Нкенгасонг.

За його словами, такий фактор як відносно низький середній вік населення Південної Африки, може впливати на ситуацію з новим штамом.

Національний інститут інфекційних захворювань  ПАР зазначив, що рівень госпіталізацій пацієнтів із коронавірусомпід час поширення штаму "Омікрон" становить приблизно 6% від усіх випадків інфікуання.

Новий штам "омікрон" вже змінив хід пандемії COVID-19 та поширюється дуже швидко. Нова мутація коронавірусу вже дісталася України, а експерти по всьому світу попереджають, що штам коронавірусу “омікрон”, виявлений у листопаді, може призвести до тяжких наслідків.

Серед основних симптомів "омікрону" закладений ніс, пирхота або біль у горлі, ломота в тілі та інші.

Читайте також: Для захисту від "Омікрону" може знадобитися четверта доза вакцини

Світ стикається з цунамі інфекцій, як зі штамом "Дельта", що переважає варіант останніми місяцями, так і з "омікроном", заявила глава відділу нових хвороб Всесвітньої організації охорони здоров'я Марія Ван Керкхове.

Поява нового штаму коронавірусу – новий виклик не тільки для охорони здоров'я України, а й для всього людства. Що за фрукт «омікрон» і чого від нього чекати Україні, читайте у статті Віктора Гавури «COVID-19: «омікрон» — нове випробування для України» у ZN.UA.