UA / RU
Підтримати ZN.ua

Адвокат Трампа назвав тиск на Україну захистом національних інтересів США

Дершовіц заявив, що дії Трампа, спрямовані на захист національних інтересів, не є підставою для імпічменту.

Суд у справі про імпічмент президента Дональда Трампа поновився в четвер на другий день допитів сенаторами США перед тим, як вони вирішать питання про те, чи слід викликати на слухання свідків, таких як колишній радник з національної безпеки Джон Болтон.

Демократи обурювалися широким захистом президентської влади, запропонованої адвокатом Трампа Аланом Дершовіцем під час сесії питань і відповідей у середу. Дершовіц сказав: "Якщо президент робить щось, що, на його думку, допоможе йому бути обраним в національних інтересах, це не може бути підставою для імпічменту", пише Reuters.

Представник Адама Шиффа, провідний прокурор Палати представників, заявив журналістам у четвер: "Вчора захисники президента стверджували, що президент Сполучених Штатів може зробити все, що він хоче, щоб забезпечити своє переобрання - незалежно від того, наскільки це є корумпованим - якщо він вважає, що його переобрання було в національних інтересах. ... Це найбезглуздіший аргумент, який міг бути висунутий".

У четвер Дершовіц написав у Твіттері, що ЗМІ перекрутили його висловлювання. Цей аргумент був несподіваним поворотом від самої заяви Трампа про "досконалі" відносини з Україною.

Раніше повідомлялося про те, що процес імпічменту може закінчитися вже завтра, 31 січня, без виклику свідків. Для остаточного імпічменту Трампа і його виселення з офісу необхідно дві третини голосів сенаторів, яких всього налічується 100 осіб. У республіканців більшість у Сенаті – 53 місця, і поки ніхто з республіканців верхньої палати публічно не висловлювався на користь обвинувального вироку.

Трампу пред'явили звинувачення у зловживанні владою і перешкоджанні роботи Конгресу.

Перед цим протягом місяця члени трьох комітетів нижньої палати Конгресу проводили розслідування щодо Дональда Трампа, підставою для якого стала скарга анонімного представника розвідувального співтовариства. Інформатор запідозрив Трампа у використанні свого становища для втручання в президентські вибори 2020 року. У скарзі сказано, що президент США тиснув на президента України, наполягаючи на розслідуванні щодо Джо Байдена, ймовірного кандидата в президенти від Демократичної партії, і його сина Хантера.

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Хари "Імпічмент Трампа: фінішна пряма".