UA / RU
Підтримати ZN.ua

Звільнене судно Etel з українськими моряками залишило Лівію

Судно Etel, на борту якого з 17 липня утримувалися 19 українських моряків, покинуло порт Бенгазі і взяло курс на Кіпр.

Судно Etel о 19:30 за київським часом безперешкодно залишило порт Бенгазі і взяло курс на Кіпр, повідомив голова Міністерства закордонних справ Леонід Кожара.

"На борту судна знаходяться 19 моряків - громадян України. Передбачається, що на Кіпрі буде здійснено заміну екіпажу судна", - цитує слова міністра прес-служба МЗС.

Згідно з інформацією, питання щодо звільнення екіпажу судна Etel було остаточно вирішено.

У свою чергу, прес-секретар віце-прем'єра України Костянтина Грищенка Олександр Дікусаров також повідомив, що два дні тому озброєні люди, які утримували моряків з 17 червня, залишили судно.

"Було отримано всі дозволи на вихід судна з Бенгазі", - зазначив він.

Нагадаємо, судно " Etel", екіпаж якого складається з 19 громадян України, було захоплено в лівійському порту Бенгазі невідомими озброєними особами. МЗС України вручив тимчасовому повіреному у справах Держави Лівія в Україні Альхаді Асбеї ноту щодо захоплення судна з вимогою невідкладно його звільнити.

Загарбники судна заявляли, що вони захищають інтереси 25 лівійських бізнесменів, яких пограбував власник "Etel" (мова йде про майже 600 автомобілів загальною вартістю близько 9,5 млн доларів). В низці ЗМІ було оприлюднено інформацію, що судно повинно було перевезти зазначені автомобілі з Йорданії до Бенгазі, проте, за заявою бізнесменів, машини було вивантажено в українському порту і не доставлено до кінцевого пункту.

За даними українського МЗС, екіпаж судна "Etel" не мав жодного стосунку до ситуації, що виникла. Проблема з автомобілями, які повинні були бути доставлені з Йорданії до Лівії, стосувалися судна "Фаїна", яке з незрозумілих причин ще у березні зайшло з вантажем близько 600 автомобілів в Іллічівський порт і там було заарештовано. !zn

Читайте також:

Озброєні люди залишили судно Etel з українцями у лівійському порту Бенгазі

Лівія гарантувала безпеку захопленим українським морякам

Оператор судна: Захоплення українців у Лівії було здійснено з політичних мотивів