За підсумками 2020 року зріст економіки України, прогнозований у 3,5%, зміниться падінням до 5%, в той час як дефіцит бюджету досягне 10%.
"В базовому сценарії економіка впаде на 5%, порівняно з тими 3,5%, на які вона повинна була зрости. Ми зіткнулися з ситуацією, коли у нас різко розширюється дефіцит державного бюджету. Дефіцит бюджету в поточному році складе близько 10%", - сказав в ефірі передачі "Право на владу" радник президента України з економічних питань, член наглядової ради Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.
Причиною економічної кризи в Україні Устенко називає падіння світового попиту на сировинних ринках, оскільки більшу частину українського експорту становить саме сировина.
Також радник президента визнає, що уряд вимушений буде нарощувати зовнішній борг і скорочувати видаткові статті бюджету.
"У короткостроковій перспективі у нас немає виходу, країна повинна буде позичати гроші. Питання - як, де, під який відсоток", - каже Устенко.
Радник президента вважає, що Україна зможе поповнити доходи завдяки можливому підвищенню цін на продовольчому ринку, але в цілому, за його словами, світова економіка ще довго переживатиме спад, що продовжить позначатися і на нашій країні.
На початку 2020 року завдяки зростанню експорту і до оголошення пандемії коронавіруса платіжний баланс України був позитивним. Новий голова уряду України Денис Шмигаль заявив, що без великих зовнішніх позик Україна не зможе уникнути дефолту. Міжнародний валютний фонд готовий виділити Україні 8 мільярдів доларів, якщо будуть прийняті так званий "антиколомойский закон" і закон про ринок землі.
Про кризу світової економіки через пандемію коронавірусу та економічні наслідки для України читайте в статті доктора економічних наук, професора Віктора Козюка "Коронакриза vs глобальна фінансова криза".