Трьом чиновникам повідомили про підозру в заволодінні майном АТ "Укрзалізниця" і нанесенні держкомпанії 11,8 млн грн збитків.
Про це інформує пресслужба Національного антикорупційного бюро на своєму Telegram-каналі.
Присвоєння і розтрату майна (ч. 5 ст. 191 ККУ) інкримінують заступнику керівника однієї з філій АТ, керівнику відділу матеріально-технічного забезпечення і керівнику приватної компанії — переможцю торгів.
Згідно з розслідуванням у 2018 році одна з філій "Укрзалізниці" провела публічні торги із закупівлі вугілля для опалення пасажирських вагонів. Було встановлено, що підозрюваний керівник філії, бувши головою тендерного комітету, спільно з керівником відділу-ініціатором закупівлі, працювали на "свого" постачальника, не допустивши інші компанії до аукціону. Саме ця компанія і стала переможцем торгів, поставивши вугілля за завищеними на 11,8 млн грн цінами.
Експертиза встановила, що ринкова ціна однієї тонни вугілля станом на дату укладення договорів склала 3 770 грн, в той час, як перевізник уклав контракти за ціною 4 563 грн.
Службова перевірка підтвердила факти зловживання і завищення вартості продукції.
Нагадаємо, протягом перших шести місяців 2021 року "Укрзалізниця" зазнала сукупних чистих збитків на 1,4 мільярда гривень, йдеться у звіті про виконання показників фінансового плану підприємства.
Також державна аудиторська служба виявила в "Укрзалізниці" фінансових порушень, зовнішніх і внутрішніх ризиків на загальну суму 61,4 мільярда гривень, йдеться у звіті гасу про перевірку УЗ за 2017-2020 роки.
Йдеться про фінансові порушення, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 1,3 млрд грн; ризикованих операціях, що призвели до недоотримання доходів або зайвих витрат на суму 29,9 млрд грн, можуть привести до втрат на суму 1,6 млрд грн; порушень у сфері закупівель - 21,5 млрд грн, інші порушення і недоліки - 7,2 млрд грн.
Також Мінфін спрогнозував ситуацію з фінансовим станом "Укразлізніці" на найближчі роки - до 2024 року, - ґрунтуючись на інформації держкомпанії. Згідно з прогнозами міністерства, УЗ залишатиметься збитковою в наступні 3 роки.
Згідно з аналізом фіскальних ризиків бюджету, пов'язаних з УЗ, за базовим сценарієм розвитку подій, збитки УЗ у 2021 році повинен скласти 725 млн грн, у 2022 році - 967 млн грн, у 2023 році - 2,62 млрд грн, а у 2024 році - 724 млн грн.
Куди приведуть Україну залізничні колії, які створювалися десятиліттями в складі єдиної залізничної транспортної інфраструктури колишнього Радянського Союзу міркує у своїй статті "Куди ведуть Україну залізничні колії?" кандидат економічних наук Олександр Піріашвілі.