UA / RU
Підтримати ZN.ua

Знайди десять відмінностей: у посольстві Великої Британії порівняли вакцину AstraZeneca і Covishield

Дипломати зруйнували один з улюблених фейків антивакцинаторів.

Антиковідна вакцина Oxford/AstraZeneca та Covishield є одним і тим самим препаратом, в якого відрізняється лише назва, наголошує пані-посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс.

«Вакцини: фактчек. Вакцина від COVID-19 Covishield і Oxford-AstraZeneca AZD1222 є ідентичними. Covishield – це ліцензійна назва AZD1222, виробленої в Індії», - пише вона у Twitter.

Зазначимо, одним з аргументів антивакцинаторів є літера у маркуванні: індійська вакцина, закуплена Канадою, має маркування ChAdOx1-S, а наша – ChAdOx. На думку противників щеплення від коронавірусу, це може означати «малоефективний», «погано переносимий» чи «неочищений» варіант препарату.

Однак біофізик і науковий блогер Семен Єсилевський, провівши мінірозслідування, дійшов висновку, що, найімовірніше, різні сайти абсолютно рандомно використовують обидві назви як повні синоніми. Так, на сайті виробника фігурує назва ChAdOx1, а Всесвітня організація охорони здоров'я цю ж саму вакцину йменує ChAdOx1-S, але з прямим посиланням на сайт виробника, де цієї літери немає.

Відсутність різниці у формулі підтверджує і пані посол: «Припущення, що вакцини AZ/Covishield, що використовуються в Україні, відрізняються за формулою, є категорично неправильним».

Читайте також: Чи можна заразитись коронавірусом через вакцину – відповідають лікарі

24 лютого в Україні розпочалася вакцинація від коронавірусу препаратом Covishield (торгова назва вакцини AstraZeneca, котра виробляється в Індії). Першими щеплять медиків, військових в зоні операції Об'єднаних сил і співробітників інтернатів.

Минулого тижня до України привезли 500 тисяч доз вакцини Covishield, ще 8 млн наша країна розраховує отримати в рамках європейської програми COVAX і 1,9 млн – купити в китайського виробника Sinovac Biotech.

Редакція ZN.UA впевнена: будь-яка доступна вакцина з доведеною ефективністю, дозволена для екстреного використання у світі й Україні, значно підвищує шанси не захворіти на COVID-19 у тяжкій формі, тому вакцинуватися треба. Але, як і до будь-якого процесу, до вакцинації слід підходити розумно. Докладніше про прогнози та ризики вакцинації читайте у статті Алли Котляр ««Золота гора» від Мінздоров’я».