UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЗМІ назвали імена всіх підозрюваних у справі про розкрадання у Міноборони

Серед підозрюваних - чотири посадових особи міністерства і два бізнесмена.

Фігурантами кримінального провадження Національного антикорупційного бюро про розкрадання при закупівлі нафтопродуктів для Міністерства оборони є чотири посадових особи міністерства і два представника ТОВ "Трейд Коммодіті", повідомляє enkorr із посиланням на власні джерела.

Крім затриманих заступника міністра оборони Ігоря Павловського та директора Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства Володимира Гулевича, слідство вважає причетними до корупційних схем начальника відділу організації постачання пально-мастильних матеріалів управління поставок матеріальних ресурсів Департаменту держзакупівель Бориса Малюка та старшого інспектора відділу аудиту у сфері державних закупівель і моніторингу цін Департаменту внутрішнього аудиту та фінансового контролю Міноборони Володимира Шемовнєва.

Крім того, НАБУ підозрює власника й директора ТОВ "Трейд Коммодіті" Вадима Майка, а також неофіційного керівника компанії Володимира Гарькавого.

Нагадаємо, 11 жовтня НАБУ повідомило про викриття корупційної схеми розтрати 149 мільйонів гривень при закупівлі палива для Міністерства оборони. У рамках розслідування були затримані заступник міністра оборони Ігор Павловський, директор Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів міністерства Володимир Гулевич і ще дві посадові особи.

За версією слідства, після укладення договорів на закупівлю палива для потреб Міноборони документи були безпідставно внесено зміни про підвищення ціни на 16%. Підозрюваним інкримінують злочин, передбачений ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

У вересні 2016 року Сергій Куюн у своїй статті для DT.UA описав тендер на поставку 70,1 тисяч тонн ПММ на 1,25 млрд грн для Міноборони, який виграло маловідоме ТОВ "Трейд Коммодіті". Після підписання контрактів ціни були підняті на 12-17% під приводом зростання світового ринку. Однак після зниження цін на ринку, вони так і залишилися завищеними.

Народні депутати Сергій Лещенко та Мустафа Найєм стверджують, що компанію "Трейд Коммодіті" контролює Андрій Адамовський – бізнес-партнер впливового члена парламентської фракції БПП Олександра Грановського. За півтора року компанія виграла тендери майже на 5 млрд гривень.

Детальніше про схеми підвищення ціни палива після проведення тендерів Міноборони читайте в матеріалі Сергія Куюна "Діра в тилу" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".