UA / RU
Підтримати ZN.ua

Земельний кодекс: США назвали нові зміни критичним кроком на шляху до відкритого та прозорого ринку землі

Парламент прийняв закон щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин.

Ухвалення змін до Земельного кодексу є критичним кроком на шляху до відкритого і прозорого ринку сільськогосподарської землі, заявило посольство США в Україні.

"Прийняття законопроєкту № 2194 є критичним кроком на шляху до відкритого та прозорого ринку с/г землі. Після його прийняття, закон сприятиме децентралізації та усуватиме можливості для корупції. Проєкти законів № 2195, № 3205 - важливі кроки, які ще очікують на рішення Верховної Ради", - розповіли американські дипломати в четвер.

Як повідомлялося, Верховна Рада схвалила зміни до Земельного кодексу та інших законів щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин. За відповідний законопроєкт №2194 про внесення змін до Земельного кодексу та інших законів про удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин в другому читанні та в цілому проголосувало 284 народних депутатів. До законопроєкту надійшло 3128 пропозицій і поправок, в основному від депутатів з фракцій "Опозиційна платформа - За життя" і "Батьківщина". Згідно з регламентом роботи Верховної Ради, народні депутати не можуть розглядати інші питання поки не закінчать розгляд розпочатого законопроєкту.

Читайте також: Земельна реформа і права людини

Нагадаємо, 1 липня 2021 року має розпочатися новий етап земельних відносин, що передбачатиме надання 7 мільйонам власників паїв можливості ними розпоряджатися. Однак чи можна це вважати запуском повномасштабного ринку сільськогосподарських земель і завершенням земельної реформи? Ні. У тексті “Земельні очікування — 2021 рік” Андрій Мартин пояснює, чому.