UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський вказав на відповідальність правоохоронців за результати розслідування справи Шеремета

Президент не шкодує про те, що прийшов на презентацію попередніх результатів розслідування.

Президент Володимир Зеленський не шкодує про своє рішення бути присутнім на презентації результатів розслідування справи про вбивство журналіста Павла Шеремета. В інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" він також зазначив, якщо у цій справі не вистачить доказів, тоді правоохоронці як мінімум вибачаться.

"Не шкодую. Я тоді сказав, що є багато фактів, одні з них серйозні, інші слабкіші. Тому я говорив "ймовірні виконавці", "ймовірні вбивці". Я був дуже радий, що ми зрушили таку серйозну справу", - сказав Зеленський.

При цьому президент додав, що якщо суд вирішить, що обвинувачення не обґрунтоване до кінця і не вистачає доказів, то всі причетні до розслідування повинні вибачитися.

"Вони можуть вибачитися, якщо це була просто помилка, а якщо там були якісь спеціальні речі, то вибаченнями цю справу не закрити", - підкреслив глава України.

Нагадаємо, 12 грудня 2019 року керівництво поліції повідомило, що у вбивстві Шеремета підозрюють дитячого кардіохірурга і волонтерку Юлію Кузьменко, рок-музиканта і бійця ССО Андрія Антоненка та військового медика Яну Дугарь. У справі також фігурує подружжя добровольців Владислав та Інна Грищенки, поліція вважає, що вони можуть володіти інформацією про вбивство Шеремета.

За версією слідства, мотивом вбивства була "дестабілізація суспільно-політичної ситуації". Вірогідних замовників назвати не змогли. Колеги Шеремета з "Української правди" піддали сумніву озвучену поліцією версію щодо мотивів вбивства.

Суд відправив Дугарь під домашній арешт, а Антоненка та Кузьменко взяв під варту без права внесення застави.

Журналіст Павло Шеремет трагічно загинув 20 липня 2016 року унаслідок підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли він виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.

Докладніше читайте в матеріалі DT.UA "Що відомо про вбивство Павла Шеремета" і матеріалі Лесі Литвинової "Еволюція гідності".