UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський: Ми не порушуємо тему миротворців у Донбасі

Президент заявив, що проти миротворців лише на лінії розмежування, погодиться на розгортання місії на кордоні.

Миротворці на сході України можуть бути розгорнуті лише на українсько-російському держкордоні, заявив президент Володимир Зеленський на 16-й Щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES) у Києві. При цьому він повідомив, що зараз на переговорах тема миротворців не порушується.

"Я дуже обережно ставлюся до теми миротворців у Донбасі. Я знаю, що за минулої влади обговорювалися ці питання і структури, як впровадити миротворчу місію. Я обережний, тому що не хочу, щоб в Донбасі був сценарій Абхазії та Придністров'я", - зауважив Зеленський.

Він підкреслив, що виступає проти того, щоб миротворці стали на лінії розмежування сторін у Донбасі, тому що "далі вже нікуди не підуть".

"І ми не порушуємо тему миротворців. Тут є Леонід Данилович Кучма, який паралельно в Мінському процесі теж не порушує цю тему", - заявив президент.

При цьому він підкреслив, що "із задоволенням" погодиться на варіант розгортання миротворців на кордоні України та Росії: "... саме там допомогу і миротворчу місію ми бачимо".

Нагадаємо, що під час виступу на Генасамблеї ООН 20 лютого 2019 року п'ятий президент Петро Порошенко запропонував відправити до ОРДЛО технічну оціночну місію для підготовки до введення миротворців.

Представник України в ООН Володимир Єльченко пояснив, що технічна місія ООН могла б провести аналіз військово-технічного аспекту миротворчої місії і визначити кількість військовослужбовців, яких необхідно направити в регіон.

Порошенко повідомляв, що три постійних члени Ради Безпеки ООН – США, Британія і Франція - підтримують введення миротворців до ОРДЛО.

Голова ОБСЄ Мирослав Лайчак також повідомляв про готовність Організації підтримати розміщення миротворців ООН у ОРДЛО, надати підтримку та поділитися досвідом роботи в регіоні.

Спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер заявляв, що США підтримують розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо.

Україна наполягає, щоб мандат місії поширювався на всю окуповану територію, включаючи неконтрольовану ділянку кордону з РФ. Росія, у свою чергу, категорично не хоче пускати миротворців на схід від лінії розмежування.

Докладніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН у Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".