Президент Володимир Зеленський підписав ухвалений Верховною Радою закон про екстрену реєстрацію вакцин від коронавірусу.
Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.
"Документ встановлює можливість прискореної державної реєстрації вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів для специфічної профілактики коронавирусной хвороби (COVID-19) в разі прийняття такого рішення центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я, з метою екстреного медичного застосування з урахуванням певних зобов'язань ", - повідомили в ОПУ.
Рішення про прискорену державної реєстрації приймається, зокрема, при наявності даних про успішне проведення доклінічних випробувань/досліджень, окремих фаз клінічних випробувань/досліджень; якщо дозвіл на екстрене застосування було надано компетентним органом США, Великобританії, Швейцарської Конфедерації, Японії, Австралії, Канади, КНР, Індії або з централізованою процедурою компетентним органом Євросоюзу, або вакцина або інший медичний імунобіологічний препарат перекваліфіковані Всесвітньою організацією охорони здоров'я.
"Окремо передбачено, що лікарський засіб не повинно бути розроблений в державі-агресора", - підкреслено в повідомленні.
Крім того, відома і потенційна користь лікарських засобів повинна переважати над відомими ризиками.
Реєстраційне посвідчення вакцини або медпрепаратів, які пройшли процедуру державної реєстрації під зобов'язання для екстреного медичного застосування, видається строком на один рік з можливістю продовження ще на рік.
Також раніше Кабмін затвердив план вакцинації на 2021 рік.
У статті для ZN.UA Алла Котляр писала про те, що в національному законодавстві відсутній дієвий механізм видачі дозволу на використання вакцин, що знаходяться на фінальній стадії досліджень. А значить реєстрація цих препаратів і, відповідно, доступ до них українців можуть бути ускладнені.
Йшлося про необхідність прискореної реєстрації вакцин, що мають досить високу ефективність і вже зареєстрованих у високорозвинених країнах, де є система і традиція контролю за такими препаратами. "Тепер же в українському списку, крім цих країн, опинилися Китай, Індія і Бразилія, - коментує редактор розділу "Суспільство" Алла Котляр. - Чому Китай і Індія - зрозуміло. Уряд не зміг домовитися про закупівлю вакцин ні з одним виробником, крім цих двох країн. Бразилія ж внесена в список для того, щоб можна було швидше закупити вакцину від Sinovac. Відомо, що там CoronaVac вже зареєстрована.
Вставляючи в список вакцини, зареєстровані в країнах з сумнівною прозорістю і якістю процедури перевірки ліків, влада, яка не змогла домовитися про передові вакцини для України, просто захотіла зберегти обличчя. Коштом нашого здоров'я".
Докладніше про те, чи варто Україні сподіватися на те, що затверджений наприкінці грудня минулого року план вакцинації буде виконаний, пише Алла Котляр у статті “Антиділа” для читачів ZN.UA.