UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський назвав «маячнею» інформацію про "злив" операції з «вагнерівцямі»

Питання про те, чи планувалися операція, президента назвав провокаційним.

Президент Володимир Зеленський стверджує, що не знає ні про який «злив» операції українських спецслужб із затримання групи бойовиків російської ПВК «Вагнера». Інформацію, опубліковану журналістом Юрієм Бутусовим, яку підтвердили джерела ZN.UA, Зеленський назвав «маячнею».

"Маячня. Я про це читав. Сумно, що деякі засоби масової інформації передрукували "Комсомольську правду" (здається, російську), зробили з цього сенсацію в Україні. Я не знаю ні про який "злив" якоїсь там операції », - заявив він у коментарі « Радіо Свобода » в середу, 20 серпня.

Уточнююче запитання про те, чи готувалася така операція, глава держави сприйняв як провокаційне.

«Для чого ви задаєте таке провокаційне запитання? Навіщо зараз ви президенту України говорите, що операція планувалася?», - обурився Зеленський.

За даними ZN.UA, українські спецслужби дійсно проводили цю операцію. Сприяння їм надавали колеги з США.

За словами співрозмовників, українські "специ" намагалися виманити з РФ і затримати в Україні «вагнерівців», які воювали в лавах угруповань «ДНР» і «ЛНР», здійснювали військові злочини в Донбасі. У той же час, не виключено, що американці могли переслідувати власні цілі: «збити» голову Офісу президента Андрія Єрмака і заступника секретаря РНБО Руслана Демченка, яких у Штатах вважають агентами впливу РФ.

Читайте також: Недружній жест: Данілов дав оцінку видачі затриманих у Білорусі «вагнерівців» Росії

Як випливає зі статті головного редактора «Цензор.НЕТ» Юрія Бутусова, хтось із найближчого оточення Володимира Зеленського «злив» інформацію про групу «вагнерівців», яких 29 липня затримали в Білорусі, а пізніше передали Росії.

СБУ і ГУР МО нібито зуміли розшукати деяких російських бойовиків, що воювали в Донбасі. Частина з них причетна до катастроф MH17, Іл-76 у Луганському аеропорту і Ан-26 поблизу Луганська. Від імені такої собі ПВК «МАР» для роботи у Венесуелі було набрано група з 33 осіб, що мала літаком відправитися з Мінська до Туреччини. Українські спецслужби планували, що під приводом епілептичного нападу одного з пасажирів літак зробить вимушену посадку в Україні, де найманців і мали затримати.

Успішне завершення операції дозволило б притягнути їх до судової відповідальності, а також поповнити «обмінний фонд".

Після того як 24 липня тодішній начальник ГУР МО Василь Бурба і перший заступник голови СБУ Руслан Баранецький прибули до президента для доповіді про проведення фінальної частини операції, голова офісу президента Андрій Єрмак під приводом того, що затримання терористів завадить черговому перемир'ю в Донбасі, запланованому на 27 липня, вимагав перенести початок операції. Його підтримав Зеленський, і операцію перенесли на 30 липня.

На нараді, крім Зеленського, керівників спецслужб і голови ОП, були присутні перший заступник секретаря РНБО, глава комітету з питань розвідки Руслан Демченко, заступник голови ОП з питань оборони Роман Машовець, секретар президента Марія Левченко. Провину за провал операції Бутусов покладає на Єрмака і Демченка. Він також зазначає, що Зеленський звільнив Бурбу з посади начальника ГУР МО після вимоги останнього провести розслідування причин провалу операції.

На підтвердження своєї інформації Бутусов оприлюднив номер кримінальної справи, в рамках якої проводилася операція, - № 42014000000000457.

Після публікації статті пішли спростування від голови ОП Андрія Єрмака, новопризначеного глави ГУР МО Кирила Буданова, а також пресслужб СБУ і СЗР. Їх основний меседж: повідомлення про те, що «вагнерівці» виявилися в Білорусі в рамках операції українських спецслужб, - російський фейк, а його першоджерелом є російське видання.

Що ж в цій шпигунській історії правда? А що - брехня? Хто «згодовує» українцям дезу? Читайте в статті Володимира Кравченка «Про відданість і зраду» в ZN.UA.