UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський доручив скласти детальний план вакцинації по кожній області

Степанов повідомив, що переговори щодо закупівлі вакцини знаходяться на завершальній стадії.

Президент Володимир Зеленський дав доручення підготувати детальну програму вакцинації проти COVID-19 для кожного регіону, щоб визначити кількість вакцин, чіткі терміни вакцинації, перелік категорій населення, що повинні вакцинуватися в першу чергу, сказав Зеленський під час селекторної наради з протидії коронавірусу.

"Також повинна бути налагоджена система менеджменту і логістики вакцини, в тому числі створені електронні системи запису, фіксації, місць щеплень, і розподіл поставок», - зазначив Зеленський.

Президент також доручив проаналізувати ситуацію з тими, хто вже перехворів COVID-19, щоб визначити, коли цих людей слід вакцинувати.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов зазначив, що переговори щодо закупівлі вакцини знаходяться на завершальній стадії і "українська сторона позитивно оцінює результати переговорів".

За його словами, вакцинація в Україні може початися з лютого.

Читайте також: В Україні створять реєстр вакцинованих від COVID-19 - Радуцький

Раніше Степанов повідомив, що перший етап вакцинації українців від коронавируса стартує в середині лютого, а другий етап вакцинації запланований на березень. Степанов запевнив, що Україна отримає 910 тисяч доз вакцин, в тому числі 210 тисяч доз від Pfizer в рамках глобальної ініціативи COVAX. За його словами, українці отримають паспорти про проведення протівоковідной вакцинації, за прикладом європейців, які проживають в Євросоюзі.

Починаючи з весни 2020 року, Максим Степанов декларував, що веде переговори з виробниками вакцин. За цей час до грудня минулого року забезпечити населення вакцинами змогли не тільки багаті Канада, США і країни ЄС. Договори на передзамовлення зробили висновок, наприклад, Еквадор, Коста-Ріка, Панама, Ліван, Перу, Філіппіни, Марокко.

Причому, як правило, кожна з країн має портфоліо з вакцин, виготовлених за різними технологіями (РНК/ДНК, інактивований вірус, ослаблений вірус, векторна, білкова). Це важливо, тому на даний момент достовірно невідомо, яка з вакцин покаже найбільшу ефективність в створенні стійкого колективного імунітету.

Україна ж за весь цей час змогла укласти лише один контракт на поставку 1,9 млн доз, що могло б забезпечити вакцинацією 957 тисяч українців з 38 мільйонів, тобто всього близько 2,5% населення. Але цей контракт може бути зірваний через те, що ефективність китайського препарату становить лише 50,3%.

Крім того раніше стало відомо, що Україна могла закупити вакцину проти коронавирусу в шість разів дешевше, до того ж ту, яку закуповує. Однак через те, що Степанов в ручному режимі зірвав постачання відповідної вакцини, Україна отримає китайську, яка не тільки дорожче, але і менш ефективна.

Детальніше про те, чи варто Україні сподіватися на те, що затверджений в кінці грудня минулого року план вакцинації буде виконаний, читайте в статті редактора розділу «Соціум» Алли Котляр «Антиділа».