UA / RU
Підтримати ZN.ua

Збройні формування РФ 15 разів порушили режим тиші, є загиблий

Станом на ранок 9 квітня обстрілів з боку російсько-окупаційних військ не зафіксовано.

Упродовж четверга, 8 квітня, збройні формування РФ 15 разів порушили режим припинення вогню, з яких 11 обстрілів по позиціях українських захисників, 2 обстріли цивільної інфраструктури, 1 дистанційне мінування мінами ПОМ-2 та 1 факт обладнання противником фортифікаційних споруд. Про це повідомили в штабі Об'єднаних Сил України в п'ятницю, 9 квітня.

Зазначається, що обстріли були зафіксовані неподалік Пісків, Водяного, що на Приазов’ї, Широкино, Невельського та Луганського. 

Ворог відкривав вогонь з артилерійських установок 122-го калібру, мінометів 82-го калібру, великокаліберних кулеметів, стрілецької зброї, та станкових протитанкових гранатометів.

У районі оперативно-тактичного угруповання «Північ», бойовики відкривали вогонь з автоматичних станкових гранатометів поблизу селища Луганське. Внаслідок ворожого вогню військовослужбовець зі складу Об’єднаних сил отримав поранення, несумісні з життям.

"На обстріли російсько-окупаційних військ наші захисники відкривали вогонь у відповідь", - повідомили в штабі. 

Крім того, у районі населеного пункту Водяне противник двічі здійснив артилерійський обстріл цивільної інфраструктури.

У ЗСУ зафіксували "проведення інженерних робіт з облаштування нових оборонних позицій у бік лінії розмежування поблизу населеного пункту Широкине, а у напрямку селища Зайцеве, ворог здійснив дистанційне мінування з ручних протитанкових гранатометів мінами ПОМ-2". 

"Про всі факти порушень Українська сторона СЦКК оперативно повідомила СММ ОБСЄ", - відзвітували у штабі.

Станом на ранок 9 квітня обстрілів з боку російсько-окупаційних військ не зафіксовано.

Читайте також: Путін і Меркель обговорили загострення в Донбасі

У середу, 7 квітня відбулося екстрене засідання Тристоронньої контактної групи, ініційоване Україною для обговорення загострення в Донбасі. Представники РФ підтвердили свою прихильність режиму припинення вогню, але лише на словах. Підсумковий документ, запропонований ОБСЄ, росіяни підписувати відмовилися.

Ситуація на сході України погіршилася наприкінці минулого місяця. 26 березня бойовики прицільно обстріляли позиції ЗСУ під Шумами, що на Донеччині, четверо українських військових загинули, ще двоє дістали поранення. Окупанти стріляли саперам у спину, провокуючи вогонь по водонасосній станції, що забезпечує водою мешканців тимчасово окупованих і підконтрольних Україні територій.

На думку Арестовича, нове загострення пов’язано з трьома причинами: навчаннями НАТО, новою холодною війною між США та Росією, а також прагненням Кремля домогтися поступок на нормандському саміті.

Ескалацію в Донбасі засудили західні партнери України, Німеччина і Франція закликали «обидві сторони до стриманості та негайної деескалації».