UA / RU
Підтримати ZN.ua

Запит про екстрадицію ухилянтів має низку умов — експерт

Просто так звернутися до якоїсь з держав з запитом про видачу тієї чи іншої особи неможливо. 

Для застосування процедури екстрадиції необхідне дотримання низки процедурних вимог, установлених національним і міжнародним правом. В матеріалі для ZN.UA "Чи поверне Україна ухилянтів з-за кордону: чітка юридична відповідь" юрист кримінальної практики LCF Law Group Максим Бехало пояснив, про що йдеться. 

"Згідно з законодавством України, хоча б за один зі злочинів, через який запитують видачу, має бути передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на максимальний строк не менш як рік, або ж розшукувану особу вже засуджено до позбавлення волі й невідбутий строк становить не менш як чотири місяці", - пояснив Бехало. 

Це означає, що неможливо просто так звернутися до іншої країни із запитом про видачу особи. Саме тому, продовжив експерт, Україна досі не домоглася екстрадиції з Іспанії Анатолія Шарія, запит на яку Київ відправив ще у травні 2022-го.

Читайте також: Екстрадиція ухилянтів: експерт пояснив, з яких етапів складається ця процедура

Нагадаємо, нещодавно голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія зазначив, що тих чоловіків, які виїхали за кордон з допомогою підроблених довідок про "непридатність" до мобілізації, можуть екстрадувати до України і покарати. Щоправда, згодом міністр юстиції Денис Малюська визнав, що цей процес є доволі складним. За його словами, перш за все фахівці зосередяться на поверненні людей, причетних до значної корупції.