UA / RU
Підтримати ZN.ua

Закон про припинення дії Договору про дружбу з РФ набув чинності

Напередодні закон опублікували в "Голосі України".

Закон про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією набув чинності в середу, 12 грудня. Згідно із документом, Договір припинить дію з 1 квітня 2019 року.

У законі також йдеться про те, що припинення дії договору звільняє Україну від зобов'язання щодо виконання умов, зазначених у документі. Окрім того, припинення дії не впливає на правове становище України, зобов'язання чи права, які виникли в результаті виконання зазначеного Договору до припинення його дії.

Напередодні текст закону опублікували в офіційній газеті Верховної Ради "Голосі України". За кілька днів до цього президент України Петро Порошенко підписав закон про припинення з 1 квітня 2019 року дії Договору про дружбу з Росією.

Читайте також: На чому ґрунтується енергетична безпека України?

6 грудня Рада підтримала припинення дії Договору про дружбу з РФ. За відповідне рішення проголосували 277 народних депутатів. Важливо підкреслити, що Україна не розірвала Договір, а саме не продовжила. Документ вважається розірваним, якщо його дія припиняється достроково.

Договір про дружбу, співпрацю і партнерство між РФ та Україною, в якому закріплювався принцип стратегічного партнерства, визнання непорушності існуючих кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємного зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці один одного, був підписаний у 1997 році. У 2008 році угода була автоматично продовжена на 10 років.

У МЗС України вважають, що Договір про дружбу з РФ виконав свою місію, але тепер документ вичерпав себе у всіх можливих сенсах.

Детальніше читайте в статті Олени Зеркаль і Тараса Качки "Кесонна хвороба договірних відносин України з РФ" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".