UA / RU
Підтримати ZN.ua

Захід має вирішити, як далеко піде у захисті України від Росії – CNBC

Аналітики зараз ставлять питання, чи зможе Захід насправді стримувати Росію.

Державний департамент США схвалив виїзд сімей дипломатів із Києва та закликав американських громадян, які перебувають в Україні, негайно залишити країну, оскільки нарощування військової присутності Росії на кордоні не подає ознак послаблення.

Росія неодноразово заперечувала, що готується до вторгнення до сусідньої України, попри розміщення близько 100 тисяч російських військ у різних місцях вздовж кордону, за словами українських та західних чиновників.

Аналітики зараз задаються питанням, чи зможе Захід насправді стримувати Росію, і наскільки далеко західні союзники готові захищати країну, пише CNBC. Побоювання з приводу вторгнення Росії в Україну зростають, оскільки нарощування військової присутності на кордоні не показує ознак послаблення, а переговори щодо кризи залишаються у безвиході.

У той час як США та Велика Британія відповідають погрозами санкцій та іншими заходами, а також відкликають дипломатичний персонал зі своїх посольств у Києві, аналітики запитують, чи зможе Захід насправді стримати Росію, і наскільки далеко західні союзники готові захищати країну.

"У той час, як Росія продовжує перекидати додаткові війська та озброєння до кордону України, серед західних союзників, схоже, існують деякі розбіжності з приводу того, як реагувати", - заявила в неділю ввечері Хеліма Крофт, керівник відділу глобальної товарної стратегії та досліджень з Близького Сходу та Північної Африки в RBC Capital Markets.

Хоча всі вони обіцяли жорстку відповідь, Велика Британія та США пішли далі за всіх, пообіцявши ввести нищівні економічні санкції та вказавши, що Росія справді має плани вторгнення і прагне встановити у Києві прокремлівського маріонеткового лідера. На відміну від них, головком ВМС Німеччини був змушений піти у відставку після того, як заявив, що Путін "заслуговує на повагу" - і запропонував Берліну об'єднати зусилля з Москвою проти Пекіна - а канцлер Шольц закликав до "обачності" у застосуванні санкцій".

Вона також зазначила, що Німеччина відмовилася надавати Україні військову підтримку, на відміну від США та Великої Британії. Окрім того, за повідомленнями, країна заблокувала відправку в Україну з Естонії зброї німецького виробництва.

Джон Гербст, старший директор Центру Євразії Атлантичної ради та колишній посол США в Україні, сказав у понеділок в інтерв'ю CNBC, що, на його думку, Захід повинен "дати жорстку відсіч агресії Кремля" - і зробити це швидше раніше, ніж пізніше.

"Ми вже намагалися утихомирити Путіна. Ми пробували це у 2008 році, коли він увійшов до Грузії, і майже не постраждав від наслідків. Ми пробували це з Кримом, де він також майже не постраждав від наслідків", - сказав він.

Хербст сказав, що запропоновані Байденом рамки дій у разі ескалації Росії в Україні – додаткові санкції, відправка зброї в Україну та розгортання додаткових сил НАТО на кордоні Росії – були розумними, але "недостатньо активними".

"Що ми маємо робити, так це переміщувати ці сили в рамках НАТО зараз. Ми повинні відправляти цю зброю зараз", - сказав він. "Схоже, що адміністрація Байдена починає рухатися в цьому напрямку. Але це має бути сильнішим і швидшим, і ми повинні робити це спільно з нашими союзниками ".

Читайте також: Британія чекає на рекордні ціни на газ і бензин у разі вторгнення Росії в Україну – The Times

Погрозою відкритого вторгнення Москва перетворила рутинну «кризу в і навколо України» на гостру проблему європейської безпеки. Американські дипломати скористалися такою подачею для згуртованості колективного Заходу у протидії РФ. Докладніше читайте у статті Олександра Хари «Як Білий дім відповів Кремлю: навіщо Блінкен приїздив до Києва» у ZN.UA.