UA / RU
Підтримати ZN.ua

Загострення в Донбасі: Бойовики вдарили із заборонених мінометів і протитанкової гармати

Унаслідок ворожого обстрілу український військовий дістав осколкове поранення.

Бойовики російсько-окупаційних військ продовжують зухвало порушувати режим припинення вогню і обстрілювати українські позиції в Донбасі. Напередодні захисники України зафіксували 17 ворожих обстрілів, зокрема із заборонених Мінськими домовленостями мінометів і протитанкової гармати.

Захисників Новомихайлівки окупанти накрили вогнем із протитанкової гармати МТ-12, позиції Об’єднаних сил поблизу Майорська, Новгородського, Зайцевого, Південного, Луганського та Шумів обстрілювали з мінометів 82-го та 120-го калібру, гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї.

У передмісті Пісків, Широкиного, Авдіївки та Водяного бойовики гатили з підствольних, автоматичних станкових та ручних протитанкових гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

Унаслідок ворожих обстрілів осколкове поранення дістав один захисник України, стан воїна – середнього ступеня важкості.

«Представників ОБСЄ поінформували про факти порушення режиму припинення вогню російськими найманцями. На обстріли російсько-окупаційних військ українські військові відкривали вогонь у відповідь», - повідомили у штабі ООС.

Станом на ранок 18 квітня на сході України зафіксовано один ворожий обстріл – захисників Авдіївки окупанти обстріляли з підствольних гранатометів, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї.

Об’єднані сили контролюють ситуацію та дотримуються режиму припинення вогню.

Читайте також: Франція та Німеччина посилять пошук політичного рішення по Донбасу - Макрон

Західні партнери України закликали президента РФ Владіміра Путіна до деескалації ситуації на сході України. Зокрема, на важливості зниження напруженості в регіоні під час розмови з російським лідером наголошувала канцлерка Німеччини Ангела Меркель.

На думку речника української делегації у ТКГ Олексія Арестовича, нове загострення пов’язано з трьома причинами: навчаннями НАТО, новою холодною війною між США та Росією, а також прагненням Кремля домогтися поступок на нормандському саміті.

В Офісі президента України припускають подальшу активізацію бойових дій в Донбасі. Так, заступник голови адміністрації президента РФ Дмітрій Козак вдався до відкритих погроз «початком кінця України» у разі спроби силового звільнення частини Донецької і Луганської областей.

Однак у ЗСУ не мають наміру звільняти тимчасово окуповані території силою, пріоритетним є політико-дипломатичний шлях деокупації.

Ситуація на сході України погіршилася наприкінці минулого місяця. 26 березня бойовики прицільно обстріляли позиції ЗСУ під Шумами, що на Донеччині, четверо українських військових загинули, ще двоє дістали поранення. Окупанти стріляли саперам у спину, провокуючи вогонь по водонасосній станції, що забезпечує водою мешканців тимчасово окупованих і підконтрольних Україні територій.

Докладніше про те, що відбулося в останні дні у тимчасово окупованих районах Донбасу, біля кордонів і навколо України, та як це варто розуміти, читайте у статті Сергія Немирича «Воєнна тривога квітня 2021 року: кілька простих висновків» у ZN.UA.