Буксир "Яни Капу", бронекатери "Бердянськ" і "Нікополь" українських ВМС, захоплені напередодні ввечері російськими прикордонниками в Азовському морі, доставлені в порт Керчі. Про це повідомляє російське агентство "Інтерфакс" з посиланням на інформоване джерело.
"Кораблі доставлені в Керч, дісталися своїм ходом у супроводі", - заявив співрозмовник агентства.
25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України. Всі три судна в результаті обстрілу росіянами втратили хід. Поранення отримали шестеро українських моряків.
Перед цим російський корабель протаранив рейдовий буксир "Яни Капу" ВМС ЗСУ, який у супроводі бронекатерів "Бердянськ" і "Нікополь" прямував з Одеси до Маріуполя.
Командування ВМС ЗСУ наголошує на тому, що про перехід групи з Одеси до Маріуполя повідомлялося заздалегідь, відповідно до норм міжнародного права щодо забезпечення безпеки судноплавства. Своєю чергою у ФСБ Росії стверджують, що жодних повідомлень не отримували.
Україна ініціювала екстрене засідання Ради Безпеки ООН у зв'язку із ситуацію в Азовському та Чорному морях. Своэю чергою в РФ також вимагають скликання Ради безпеки ООН 26 листопада та традиційно відхрещуються від причетності до ескалації на Азові. Засідання Ради Безпеки ООН призначено на 11:00 (18:00 за Київським часом).
На засіданні РНБО в ніч на 26 листопада президент Петро Порошенко повідомив про наміри внести до Верховної Ради проект постанови про введення воєнного стану терміном на 60 діб у зв'язку з російською збройною агресією на Азові.
Українські правоохоронці переходять на посилений режим несення служби, ЗСУ та СБУ приведені в повну бойову готовність, у море вийшли кораблі Військово-морських сил України.
Зазначимо, Договір про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки не денонсований і передбачає свободу судноплавства у внутрішніх водах України і Росії. Дії РФ порушують не лише Договір, а також Статут ООН і Конвенцію ООН з морського права.