UA / RU
Підтримати ZN.ua

Загальна мобілізація: кого можуть призвати на військову службу

Призов військовозобов'язаних громадян регулюється законом.

Через повномасштабне військове вторгнення Росії в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан до 19 лютого 2023 року. Мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки у віці від 18 до 60 років. Порядок проведення мобілізації регулюється законом «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

Загальна мобілізація: що це означає

Загальна мобілізація – це оперативний механізм поповнення лав Збройних сил. Її проводять одночасно на всій території України.

Мобілізація стосується всіх органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних сил України, інших військових формувань, органів і сил Цивільної оборони України, галузей національної економіки, державних та приватних підприємств, установ і організацій.

В Україні проводять загальну мобілізацію протягом 90 днів після її оголошення.

Читайте також: Цільова мобілізація: кого можуть залучити до відновлювальних робіт

Хто підлягає призові під час мобілізації

В Україні призову підлягають усі громадяни, придатні до військової служби або ті, які перебувають в запасі (резервісти).

Кожний військовозобов’язаний має відповідне військове звання. Мобілізації підлягають військовозобов’язані чоловіки у віці від 18 до 60 років. Але спочатку призивають тих, хто має досвід у військовій справі.

Військовозобов'язані особи повинні приходити за викликом територіальних центрів комплектування (ТЦК) для постановки на військовий облік і визначення призначення на воєнний час.

Читайте також: Мобілізація в Україні: яке покарання буде за неявку до військкомату

Етапи мобілізації: що вони означають

Під час загальної мобілізації призивають не всіх військовозобов’язаних. Необхідну кількість призовників має визначити генштаб та РНБО.

Мобілізацію проводять у чотири етапи (хвилі, черги), які вводять відповідно до потреб та можливостей під час активних бойових дій.

В Україні багато чоловіків і жінок йдуть добровольцями до армії, щоб захищати свою країну. Так, нещодавно було затверджено порядок, за яким добровольці можуть отримати статус учасника бойових дій.