Голова Офісу президента Андрій Єрмак пропонує посилити відповідальність за снайперський вогонь на Донбасі. В інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" він заявив, що українські військові останнім часом найбільше гинуть саме від куль ворожих снайперів.
За його словами, на минулій відеоконференції політичних радників нормандського формату українська сторона запропонувала скликати позачергове засідання підгрупи ТКГ з безпеки, на якому були б напрацьовані рішення для запобігання снайперського вогню.
"Нагадаю, що більшість смертей українських військових останнім часом відбувалася через роботу в ОРДЛО снайперів, за що має бути введено відповідальність", - зазначив Єрмак.
Він також додав, що Україна готова до проведення позачергового засідання підгрупи з безпеки і наполягає на цьому. Російська сторона поки що відмовляється.
"Ще раз підтверджую, Україна готова в будь-який час зробити все необхідне, щоб перестали гинути наші люди. Ми готові до проведення як позачергового засідання підгрупи з безпеки, і наполягаємо на цьому. Минулого разу російська сторона відмовилася. Ми подали документи, що підтверджують це", - сказав він.
Крім того, Єрмак заявив, що Україна в рамках ТКГ із врегулювання ситуації в Донбасі і на рівні політичних радників лідерів країн "нормандської четвірки" підтверджує свою прихильність домовленостям від 22 липня 2020 року про введення режиму припинення вогню для запобігання загибелі людей.
Нагадаємо, під час форуму "Україна 30" президент Зеленський заявив, що зустріч лідерів країн нормандської четвірки з питання врегулювання ситуації в Донбасі готується, проте, якщо вона не відбудеться, він має намір провести зустрічі з лідером кожної з країн окремо.
Голова української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук заявив про те, що зустріч лідерів країн нормандської четвірки може відбутися вже в квітні. Однак, за словами Кравчука, точно казати про проведення саміту поки рано.
Також голова Офісу президента України Андрій Єрмак під час зустрічі політичних радників лідерів країн "Нормандської четвірки" запропонував прийняти на рівні "Нормандської четвірки" спільну заяву про повернення до режиму повного припинення вогню в Донбасі, який був встановлений з 27 липня 2020 року.