Фахівці Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України з 9 по 15 червня заблокували понад 50 тисяч атак на державні інформаційні ресурси.
Статистика на 17% більше, ніж на попередньому тижні, повідомляє відомство на своїй сторінці в Facebook.
Система захищеного доступу державних органів до мережі Інтернет заблокувала:
- 50 571 атаку різних видів, що на 17% більше ніж на попередньому тижні. Переважна більшість - мережеві атаки прикладного рівня (98%);
- 19 DDoS-атак, більшість з яких здійснені на вебресурси президента України.
Системою виявлення вразливостей і реагування на кіберінциденти та кібератаки на об'єктах моніторингу були зафіксовано 1 177 118 підозрілих подій, а саме:
- спроб отримання прав користувача - 49%;
- спроб отримання прав адміністратора - 22%;
- порушень корпоративної політики безпеки - 8%;
- підозрілого виконувача коду - 8%;
- застосування нестандартних протоколів - 8%.
Урядовою командою реагування на комп'ютерні надзвичайні події України CERT-UA за тиждень було зареєстровано та опрацьовано 4 384 кіберінциденти.
Раніше повідомлялося, що Україна і НАТО продовжують зближення в рамках незмінною "політики відкритих дверей" Північноатлантичного альянсу. Посольство Естонії в Києві повідомило про те, що вже почався процес приєднання України до Об'єднаного центру передових технологій по кіберобороні Північноатлантичного альянсу в Таллінні.
При цьому прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецкій заявив, що невідома група хакерів здійснила "безпрецедентну" кібератаку на Польщу. В результаті атаки були зламані інтернет-акаунти високопоставлених осіб держави.